Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Вишня,черешня » Вишня та черешня на карликовій підщепі
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Вишня та черешня на карликовій підщепі


Багато кісточкових культур, особливо черешня, відрізняються сильнорослістю. Проблема зниження висоти вирішується шляхом використання спеціальних підщеп для вишні та черешні.

Традиційно вишню і черешню прищеплюють на сіянці вишні звичайної, вишні магалебскої, дикої черешні і деякі сорти цих культур. Однак ці підщепи мають ряд недоліків - слабку зимостійкість і стійкість до хвороб.

В останні десятиліття вітчизняні селекціонери створили ряд підщеп, які мають надійну кореневу систему, менш схильні до захворювань, їх черешки добре вкорінюються, а підщепи сумісні з усіма сортами вишні та черешні. Щеплені на ці підщепи дерева знижують силу зростання, раніше вступають в плодоношення, вони довговічні (продуктивний період 15-18 років) і урожайні.

ВСЛ 1. Гібрид вишні степової і вишні ланнезіана. Слаборосла підщепа, сумісна з усіма сортами черешні і вишні, добре переносить щільні, перезволожені ґрунти і посушливі умови. Стійка до кореневих гнилей, бактеріального раку, не утворює кореневу поросль, відрізняється середньою морозостійкістю (-12 °). Дерева на цьому підщепі вдвічі нижче, ніж щеплені на сіянці черешні, вступають в плодоношення на 2-3 рік після посадки.

ВЦ 13. Гібрид вишні сорту Володимирська і Церападус №1. Середньоросла підщепа для вишні та черешні, стійка до перезволожених грунтів, кореневих гнилей та бактеріального раку. Коренева система морозостійка (до -15 °). Сила росту щеплених дерев на 20-25% нижче, ніж на сіянцях черешні, вони вступають в плодоношення на 3-5 рік після посадки.

Ізмайловський. Гібрид вишні сорту Володимирська, вишні степової сорти Полівка та вишні Маака. Слаборосла підщепа для вишні (щеплені дерева зазвичай не перевищують 2,5 м), не пошкоджується коккомикозом, не дає порослі, відрізняється високою морозостійкістю.

ЛЦ 52. Гібрид Церападус №1 і вишні сорту Любская. Середньоросла підщепа для вишні та черешні, щеплені дерева мають компактну крону висотою на 40% менше, ніж на сіянцях черешні. Відрізняється хорошою морозостійкістю коренів, посухостійкістю, не утворює кореневої порослі, стійка до коккомикозу.

Московія. Гібрид Церападус №1 і вишні Ширвжиток чорна. Середньоросла підщепа для вишні, стійка до коккомикозу, відрізняється високою зимостійкістю, забезпечує щепленим рослинам стримане зростання і високу врожайність.

21-03-2020, 14:41 152