Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Вишня,черешня » Вирощування вишні : опис,догляд
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Вирощування вишні : опис,догляд


Вирощування вишні і догляд за деревом

Правильне вирощування вишні забезпечує хороше плодоношення дерева і багатий урожай. Більшість сортів даної культури є самобесплодными, тому при посадці саджанців обов'язково сусідство сортів-запилювачів, в іншому випадку домогтися рясного плодоношення буде дуже складно.

Посадка вишневого дерева проводиться також як і інших плодових культур. Не рекомендується в посадкову яму вносити азотні добрива і перепрілий гній. Азотні добрива вносять ранньою весною після танення снігу, а потім після цвітіння дерева.

Утримання ґрунту є одним з головних умов при вирощуванні та догляді за вишнею. З перших років життя рослині необхідно гарне харчування, для цього між деревами висаджують міжрядні культури. Вони сприяють накопиченню в ґрунті цінних речовин і запобігають появі бур'янів. Міжрядні культури вирощують до досягнення вишні 4-5 - річного віку.
Догляд за вишнею навесні

Ранньою весною грунт пристовбурового кола перекопують для того щоб забезпечити доступ кисню і прогріти її. Перекопування та регулярне розпушування перешкоджають випаровуванню вологи. Розпушування проводиться до середини липня - початку серпня.

Дана особина є однією з найбільш посухостійких плодових культур, але для гарного плодоносіння і підвищення якості плодів необхідний рясний полив. Перший полив потрібно під час цвітіння, другий - у період дозрівання плодів, останній полив проводиться жовтні після обпадання листя. На кожен вишневий кущ знадобиться 3-6 відер води.

Обов'язково при вирощуванні вишні своєчасне формування крони. Деревоподібні сорти формують одним стовбуром, кущові 2-3 стовбурами. Крім того, необхідно стежити за приростом гілок. Нормальним щорічним приростом прийнято вважати 30-40 див. Малий приріст є ознакою недостатнього догляду. На річний приріст можуть вплинути шкідники і хвороби дерева, нестача поживних речовин і вологи.

Якщо гілки мають великий приріст, їх слід вкоротити до потрібної довжини (40 см). На цих гілках надалі будуть закладатися листя і вегетативні бруньки, а з них з'являться нові пагони.
Вирощування і догляд за деревом вишні

Вирощування і догляд за вишнею полягає в регулярному розпушуванні грунту, поливання, обрізання, підгодівлі і захисту дерев від хвороб і шкідників. У молодої рослини коренева система росте і розвивається швидше приросту гілок, тому пристовбурні кола повинні бути сформовані вдвічі більше діаметра крони. Грунт пристовбурового кола повинна бути пухкої, удобреному і помірно зволоженим. Восени перекопують пристовбурні кола на глибину 15-20 см, при цьому потрібно враховувати близькість кореневої системи до поверхні землі, щоб не пошкодити їх і не перерубати основні корені.

1-03-2020, 16:29 139