Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Вишня,черешня » Вишні степовій не страшні посуха і мороз
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Вишні степовій не страшні посуха і мороз


Людина здавна відбирала кращі за господарськими характеристиками форми вишні чагарникової і переносила їх з природних умов в сад. Тут відбувалися випадкові або спрямовані схрещування з вишнею звичайною. Результатом стали досить численні місцеві та селекційні сорти. В даний час в державному реєстрі селекційних знаходяться 29 сортів вишні степової (Алтайська ластівка, Вузівська, Жадана, Змеіногорского, Іртишська, Максимовська, Прозора, Рання степова, Рубінова, Уральська рубінова, Щедра і інші).

В останні роки список поповнили сорти і Байкальскі зорі і Пам'яті Левандовського, обидва вони середнього терміну дозрівання.

Байкальські зорі - технічний сорт. Кущ з округлою піднесеною густою кроною. В плодоношення вступає на четвертий-п'ятий рік. Пагони тонкі, прямі, голі, зеленувато-коричневі. Листя дрібне, вузькі, блискучі. Плід середнього розміру, округлий, середньою масою 1,9 г, забарвлення шкірки темно-червона. М'якоть рожева, ніжна, соковита, солодкувато-кисла. Стійкий до хвороб і шкідників.

Пам'яті Левандовського - сорт універсального призначення. Дерево середнього розміру, швидкоростуче, з розлогою кроною середньої густоти. Переважне розміщення плодових утворень на приростах минулого року. Пагони середні, прямі, коричнево-бурі, голі. Листя середнього розміру, яйцевидної форми, матові. Плоди темно-червоні, середнього розміру, одномірні, ниркоподібної форми, середньою масою 3,5 г. Шкірочка середньої грубості, гола, з плоду знімається з працею. М'якоть темно-червона, ніжна, соковита. Сік темно-червоний, кисло-солодкий.

Сорт має високу морозостійкість і посухостійкістю, середньої жаростойкостью. Хворобами уражається і шкідниками пошкоджується в слабкому ступені. Сорт самобезплідний.

У природних умовах зростання вишня степова формує кущі заввишки до 1,5 м. Гібридні форми досягають у висоту 2,5 м. Рослини плодоносять тільки на пагонах минулого року.

Рослини вишні степової, починаючи з 4-5-річного віку, дають кореневу поросль: горизонтальні корені рослин «тікають» від маточного куща на відстань до 8 м, «вистрілюючи» з грунту кореневі нащадки. Це добре і погано. З одного боку, коренева поросль, взята від плодоносних кущів, - відмінний посадковий матеріал, з іншого - форми і сорти, що формують багато поросли, як правило, менш урожайні.

Важлива властивість вишні степової - здатність без втрат переносити сильні морози (при хорошому сніговому покриві рослинам не страшні зниження температури до -45). Висока посухостійкість - ще одна перевага цієї плодової культури. Однак, слід врахувати, що вишня степова не росте на важких, погано дренованих грунтах.

Рослини, отримані з порослі, починають плодоносити з 5-річного віку. При розмноженні живцями кущі дають плоди на 3-4-й рік, продуктивний період триває 6-8 років. Після цього терміну гілки починають відмирати, тому розумніше перевести плодоношення на молоді стовбури кореневої порослі. Способом заміщення можна створити куртину, здатну давати врожай понад 30 років.

6-03-2020, 08:56 472