Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Вишня,черешня » Черешня буде радувати урожаєм щороку
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Черешня буде радувати урожаєм щороку


У черешні багато спільного з вишнею, адже вони входять в одну родину і мають схожі плоди. Але багато садівників воліють садити саме черешню, а не вишню, бо вона стійка до хвороб і дає плоди щороку.

За останні роки виведено багато нових сортів черешні з високими смаковими якостями плодів, морозостійкістю і стійкістю до коккомикозу, монилиозу. Для клімату середньої смуги Росії добре підходять такі сорти черешні, як Волове серце, Любава, Ленінградська, Овстуженка, Регіна, Чорний принц.

Черешня відноситься до самобесплодним культурам, яким потрібно запилення від родичів. Як запилювачів можна використовувати будь-які сорти черешні. Головне, щоб у них збігалися терміни дозрівання.

Любава

Сорт української селекції, виведений на основі черешні Дрогана. Стійкий до посухи, морозним зим і вірусних захворювань. Цей низькорослий гібрид щеплений на низькорослій підщепі, тому його висота не перевищує 2,5-3 м. Урожайність сорту висока, терміни дозрівання середньопізні. Жовтоплідний сорт, маса плода - 8-10 г. Шкірочка на плодах має жовтий колір з невеликим рум'янцем. Сорт легко переносить транспортування, не схильний до розтріскування ягід.

Ленінградська

Назва цього сорту вказує на місце його отримання - над його виведенням працювали селекціонери Павлівській дослідної станції, і результат перевершив всі очікування. Черешня Ленінградська володіє дивовижною морозостійкістю, високою транспортабельністю і помірною засухостійкістю.

Дерево має розкидисту крону середньої облиственності. Плоди хоч і невеликі (маса - 3,5-4 г), але рясні. Дозрівати починають в кінці червня і плодоносять протягом декількох тижнів. Колір зрілих плодів від темно-бордового до чорного, в смаку відчуваються пряні нотки і легка кислинка.

бичаче серце

Сорт, популярний з часів СРСР. Було отримано радянськими селекціонерами і поширений на півдні Росії, в республіках Азербайджан і Грузія. Гібрид відноситься до великоплідних середньорослі сортам. Дерева черешні Волове серце досягають у висоту 4-5 м. Показники врожайності - 30-40 кг з дерева. Плодоношення починається з другої половини червня. Колір плодів у міру дозрівання змінюється з темно-червоного до майже чорного.

Незважаючи на безліч позитивних характеристик, у цього сорту є недолік - він не переносить транспортування.

Овстуженка

Середньостиглий сорт, отриманий в результаті гібридизації сортів Компактна Веньямінова і Ленінградська чорна. Висота дерев не перевищує 4 м. Врожайність цього сорту становить 30 кг з одного дерева, плоди добре транспортабельні. Початок дозрівання Овстуженкі доводиться на кінець червня. Плоди мають однорідний бордовий відтінок, хороші смакові якості. Їх маса - 5-6,5 м

Регіна

Сорт зарубіжної селекції, отриманий на основі гібридизації сортів черешні Рубе і Шнейдер. Для нашої країни сорт відносно новий. Володіє унікальними особливостями - такими як пізні терміни дозрівання, висока транспортабельність, стійкість до перепадів вологості. Дерева досягають висоти 3-4 м, мають компактну пірамідальну крону. Дозріває черешня Регіна в другій половині липня, коли інші сорти вже закінчили своє плодоношення. Плоди дуже великі, масою 10 г. За формою вони злегка витягнуті, з бордовою шкіркою і темно-червоною жилавої м'якоттю. У зрілому вигляді плоди не осипаються з дерев близько 2 тижнів.

Чорний принц

Морозостійкий гібрид вітчизняної селекції. Характеризується середньорослістю і середніми термінами дозрівання. У висоту дерева Чорного принца досягають 3,5 м. Крона дерев середньої густини з великим листям овальної форми. Плоди середніх розмірів - 5-6 г Колір ягід темно-бордовий, форма округла. Ягоди добре переносять транспортування. Вони соковиті і солодкі, з ніжною м'якоттю, в їхньому смаку відчуваються сливові нотки.

3-03-2020, 08:52 123