Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Вишня,черешня » Вишня Бессея: розмноження, догляд
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Вишня Бессея: розмноження, догляд


опис

Вишня Бессея - чагарник висотою до 1, 7 м з розлогою кроною. Рослина виглядає дуже декоративно. Пагони в ранньому віці червоно-коричневі, листя, що сидять на коротких черешках, ланцетні, світло-зелені, восени набувають червоно-оранжеве забарвлення.

Квітки білі, запашні, зібрані в парасольки. Кущ буквально потопає в піні ароматних квіток 18-20 днів. Плоди вишні піщаної - округлі або овальні, темно-червоні або майже чорні кістянки діаметром 1-1, 5 см, дозрівають в серпні-вересні. Під їхньою вагою гілки часом схиляються до землі.

плоди вишні Бессея

Перекрестноопиляюща вишня піщана для запилення квіток потребує рослини-запильники, тому потрібно висадити 2-3 куща різних форм. Слід пам'ятати, що вишня Бессея не перезапилюється з вишнею степовою і вишнею звичайною. Рослина повноцінно плодоносить 6-7 років. Потім врожаї зменшуються, плоди стають дрібними. Але ситуацію виправить омолоджуча обрізка.

Які ґрунти підійдуть для вишні піщаної?

Вишня Бессея воліє нейтральні, пухкі, родючі грунти. Близьке залягання ґрунтових вод небажано. Крім того, рослини вишні піщаної схильні до підіпріву. Тому їх не можна висаджувати в низинах, де скупчуються талі і дощові води.

Культура погано росте на засолених, заболочених землях. Перед посадкою вишні Бессея в кислий грунт потрібно внести раскислитель (вапно, доломітове борошно). Вишню піщану розміщують в місцях, захищених від вітру. Наприклад, стіною будинку, господарських блоком, вітростійкість деревами та чагарниками.

Саджанці вишні піщаної висаджують ранньою весною, залишаючи між ними 2-5 м. Після посадки проводять рясний полив - 30 л на 1 рослину і мульчують пристовбурні кола, використовуючи будь-яку органіку (торф, перегній, тирса, соснову хвою).

Як розмножити вишню Бессея?

На відміну від інших споріднених видів вишня піщана не утворює кореневої порослі. Розмножують вишню піщану в основному живцями і відводками. Ці способи прості й ефективні. Рослини, отримані з відводків і живців, зберігають ознаки материнського куща. Відведення закладають на укорінення навесні, а живцювання проводять в середині літа.

Отриманий посадковий матеріал на постійне місце визначають не раніше наступної весни. Можна розмножувати вишню піщану і насінням. Але для розмноження сортових рослин цей спосіб не підходить, так як батьківські ознаки при цьому втрачаються.

Ландшафтні дизайнери оцінили декоративні якості вишні піщаної, тому використовують її в озелененні. Рослина відрізняється швидким ростом, високою зимостійкістю і стійкістю до посухи.

10-10-2020, 12:39 126