Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Вишня,черешня » Вишенька-дикунка для вашого саду
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Вишенька-дикунка для вашого саду


Плоди вишні Бессея дійсно їстівні, терпкі на смак, але їй можна пробачити, так як це не культурний сорт, а дикоростучий вид. Якщо бути більш точним - це різновид вишні піщаної низькою (Microcerasus pumila var. Besseyi), інтродукованих до нас з Північної Америки.

На батьківщині вишню Бессея величають західною піщаною вишнею, тому що поширена вона в західній частині Північної Америки. Наукова назву дано на честь вченого, професора ботаніки університету штату Небраска Чарльза Бессея, докладно описав цей різновид в кінці ХIX століття.

Вишенька-дикунка без хлопот

В Росію вишня Бессея і вишня піщана були завезені на початку минулого століття. Вишня піщана низька при цьому не набула поширення і зараз знаходиться лише в колекціях ботанічних садів. Вишня Бессея, навпаки, привернула до себе увагу. Першим зайнявся вивченням особливостей вишні Бессея в культурі і привернув її до селекції був І. Мічурін. Їм же вона була рекомендована для використання в захисних насадженнях.

Пізніше ця вишня знайшла широке застосування в якості підщепи для ряду кісточкових плодових рослин, а також для безпосереднього вирощування в деяких областях з суворими кліматичними умовами. Досить широко вона була використана і багатьма іншими радянськими селекціонерами.

У природних умовах рослина росте в преріях, на різних типах грунтів. Зростає кущем висотою до 1,2 м з розлогою кроною. Пагони голі, червонуваті. Увагу притягують витончені довгасті (до 6 см завдовжки) щільні листя. Верхня сторона листа темно-зелена, а знизу листя світло-білуваті. Вишня цвіте досить довго, протягом 15-20 днів.

Цвітіння рясне, квітки великі, з білосніжними пелюстками і, що важливо, дуже запашні. А раз запашні, значить, бджоли їх люблять, а коли так - значить медонос. Якщо в період цвітіння нічого не завадить, плодів ця вишня зав'яже достатню кількість. Найбільш врожайні гілки 2-3-річного віку. Плоди не обсипаються при повному дозріванні, залишаючись на гілкахя. Смак у підв'ялених плодів вельми приємний.

У середній смузі пурпурово-чорні або майже чорні кулясті плоди дозрівають в кінці липня. Терпкі на смак вишеньки в переробленому вигляді дуже непогані. З них виходить смачний компот, варення або наливка.

Для садівників особливо цінним буде висока оцінка зимостійкості і морозостійкості: при хорошому визрівання пагонів витримує морози до -40 °. Важливо й те, що зимостійкість її коренів вище, ніж у інших плодових. Зростає вишня швидко, а найголовніше, вже в ранньому віці починає давати перші врожаї.

Кущі вишні недовговічні, окремі гілки відмирають вже у віці 6-7 років. Після обрізки кущі швидко відновлюються з сплячих бруньок, розташованих в нижній частині стовбурів.

16-06-2020, 17:33 154