Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » Три весняні проблеми винограду
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Три весняні проблеми винограду


зняття укриття

У регіонах з помірним кліматом, де виноград зазвичай вирощують з укриттям на зиму, роботи починаються з поступового зняття укривного матеріалу. Цю операцію можна проводити, коли середньодобова температура встановиться близько 10 °. В кожному регіоні і навіть в кожному окремому саду слід враховувати місцевий мікроклімат і особливості погоди.  Важливо не упустити момент, так як при теплій погоді під укриттям можуть підіпріти пагони і бруньки.

Процес розкриття лози необхідно розтягнути в часі, щоб рослини поступово звикли до зміни навколишнього середовища. Спочатку роблять отвори для вентиляції. При каркасному укритті утеплення відкривають з торців, а якщо лоза покладена на зиму в траншеї, попередньо трохи відсувають щити.

Потім з інтервалом в 2-3 дня збільшують ступінь відкриття рослин. При встановленні стабільної теплої погоди укриття прибирають. Деякі виноградарі залишають часткове укриття до того часу, поки не мине загроза поворотних заморозків, це допомагає в разі небезпеки швидко захистити пробудившуюся лозу.

Огляд і профілактична обробка

Після зняття укриття дуже важливо уважно оглянути лозу, видалити подопревшіе пагони, які мають темну і вологу поверхню. Потім проводять профілактичну обробку від грибних хвороб. Це зручно зробити, поки лоза ще пов'язана. Для обприскування використовують 3% -ний розчин мідного купоросу. Слід мати на увазі, що така обробка може гальмувати процес розпускання бруньок. Іноді це буває корисно, так як допомагає уникнути пізніх заморозків.

На ділянках, де виноград страждав від шкідників, до розпускання бруньок бажано обробити лозу препаратом «30 плюс» проти зимуючих стадій кліщів, попелиць, ложнощитовок і червців. Через 1-2 дні після обробки лозу можна підв'язати до шпалери. Всі обробки повинні бути закінчені до розпускання бруньок.

Харчування і волога

Зберегти вологу в ґрунті допоможе розпушування верхнього шару, мульчування перегноєм, компостом і іншими підручними матеріалами.

На винограднику першого року при достатній заправці посадкової ями підгодівлі зазвичай не потрібні. Надалі для весняного підживлення зручно використовувати готові розчинні комплексні мінеральні добрива (близько 50-60 г на 10 л води). Можна скласти суміш з 40 г суперфосфату, 15 г аміачної селітри, 10 г сульфату калію і розчинити в 10 л води.

Добрива вносять точково в отвори завглибшки близько 20-25 см, їх роблять будь-яким гострим предметом (ломом, держаком лопати) навколо куща. Під молоді кущі (2-3 роки) виливають 10 л розчину, намагаючись виконати отвори на відстані 30-40 см від штамба. Для дорослих кущів використовують 20-30 л розчину, який вносять на відстані близько 80 см від штамба.

7-03-2020, 16:38 549