Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » Ось і відкритий виноградний сезон ...
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Ось і відкритий виноградний сезон ...


З приходом стійкого тепла виноградарі починають займатися своїми вихованцями - розкривають кущі, перевіряють, як рослини пережили зиму, знову підв'язують лозу на шпалеру і поповнюють виноградник новими молодими рослинами комплексно-стійких сортів.

Нагадаємо основні агропріеми по догляду за виноградом, які потрібно зробити в напружені квітневі будні.
Коли грунт прогріється до 10-15 ° С, живці та саджанці можна висаджувати у відкритий грунт.


Для цього копають посадочні ями розміром 1х1х0,8 м. Якщо площа ділянки невелика, можна скоротити розміри ям до 70х70х70 см (мінімально допустимі параметри). Ями заправляють перегноєм або компостом і мінеральними добривами.Для посадки використовують ємності циліндричної форми без дна і верху (відра або великі каструлі і т. П.) Або конус з цупкого чорного плівки.

Висота ємності повинна становити 55 см, діаметр верхнього краю - 30 см, нижнього - 40 см.Держак або саджанець встановлюють в центр циліндра вертикально і засипають землею. Зовні стінки ємності залишають відкритими.

Над відром можна сформувати міні-парник з плівки і дротяного каркаса.

Коли приріст на саджанці (живці) досягне 15-18 см в довжину, ємність видаляють. Для цього пристволову лунку навколо циліндра засипають поживною почвосмесью (перегній, пісок і чорнозем) і трохи утрамбовують близько його стінок. Потім акуратно піднімають циліндр вгору на 10-12 см, підсипають грунтосуміш і знову піднімають ємність вгору, звільняючи саджанець.

Для посадки живців в шкілки формують грядки, копа.nm, удобрюють і мульчують чорною плівкою.

Потім формують посадкову лунку.

Беруть дошку 15-18 см в ширину, і довжиною, що дорівнює довжині грядки, а також штир довжиною 45-50 см і діаметром 12-15 мм. Один кінець штиря заточують, а до іншого для зручності приварюють ручку. Дошку кладуть на грядку і вздовж неї з одного боку штирем проколюють отвори в грунті через плівку на відстані 15 см один від одного. Отвори потрібно робити похилими, під під кутом 45-50 °.

Після цього в отримані лунки опускають живці. Потім проколюють аналогічні отвори з іншого боку дошки, і також встановлюють в них живці. Якщо на грядці залишається місце по довжині, відступають від останніх посаджених живців на 18 см і повторюють операцію.

Під плівкою температура грунту і пріпочвенном шару на 6-12 ° С вище, ніж в неукривного грунті. Крім того, під нею краще накопичується і зберігається волога, процеси вкорінення протікають інтенсивніше, що не пробиваються бур'яни. Шкілки можна додатково накрити каркасом з дуг і плівки, але в такому парнику температура не повинна перевищувати 32 ° С.

Дорослі кущі розкривають і підв'язують до шпалери. Плодоносні лози підв'язують до нижнього дроту горизонтально.

Якщо в минулому сезоні на винограднику були помічені хвороби або шкідники, і восени його не обприскуйте мідним купоросом, після підв'язки лоз, але до розпускання вічок проводять профілактичні обприскування.
• Кущі, уражені виноградним зуднем або павутинним кліщем, обробляють препаратами В-30 або Енжіо за інструкцією. Залізний купорос розводять в пропорції 400-500 г на 10 л води.

• При необхідності проти мілдью насадження обприскують бордоською сумішшю (200 г мідного купоросу і 150 г гашеного вапна на 10 л готової суміші). Використовують і розчин хлорокиси міді 90% -ної, з розрахунку 100 г порошку, що змочується на 10 л води, в який по можливості додають прилипач (Агроліп, Вимпел або Марс-EL). Застосовують також фунгіциди полікарбацин 80% -ний (120 г на 10 л води з додаванням прилипачів) або купрозан 80% -ний (100 г на 10 л води з додаванням прилипачів).

• Проти оїдіуму в фазі початку розпускання бруньок виноградні кущі обробляють 2-3% -ним розчином сірки або її замінниками (Топаз, Тілт-250, Топсин-М) за інструкцією. До вказаних препаратів бажано додати один з прилипачів, а сірку застосовувати в чистому вигляді, так як прилипачі пригнічують виділення парів.

В цей же період можна робити щеплення в рукава.

1-03-2020, 15:48 109