Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » Актинідія - перспективна культура для України
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Актинідія - перспективна культура для України


Вона росте в субтропічних і тропічних лісах Китаю.Всі частини рослини цього виду актинідії вкриті густими рудими волосками, в тому числі, - плоди, які перед вживанням ми очищаємо. Плоди у дикорослих рослин досягали величини волоського горіха (30 г). Зараз плоди селекційних сортів досягають в середньому 50 - 100 г, якими ми їх і бачимо на полицях супермаркетів.
 
Актинідію китайську, пізніше завезли в Нову Зеландію, де присвоїли місцеве ім'я «ківі» (її плоди дійсно зовні нагадують аборигенних безкрилу пташку ківі). І до цього дня, плоди всіх актинідій, незалежно від того, до якого виду вони належать, в західних країнах називають ківі.
 
Заслуговують морозостійкі види актинідій: коломикта, аргута, полігамія, пурпурна. Сортів цих видів створено вже досить багато, як то кажуть, на будь-який смак.
 
особливості актинідій
 
Всі види актинідій є багаторічні деревні листопадні ліани з черговим розташуванням листя, обвивають опору своїм гнучким стовбуром. Належать вони до сімейства актінідіевих і входять в число малопоширених культур. Їх батьківщиною або центром походження є Китай, Індокитай, прилеглі острови і Японія. З 36 видів актинідій тільки чотири види зустрічається в Далекосхідних лісах Росії. Далі за всіх на північ заходить сама морозостійка і найпоширеніша як на материку, так і на островах актинідія коломікта.
 

Рослини актинідії всіх видів - дводомні, т. Е. Вони діляться на чоловічі і жіночі.Квітки актинідій дуже красиві з ніжним ароматом. Вони 5 - 6 членні, від 3 до 5 см в діаметрі в залежності від виду та статі рослини.
 
Вимоги до умов вирощування
 
У природі актинидия зустрічаються в розріджених кедрово-широколистяних лісах, віддаючи перевагу галявинах, просіках. Тінь від високих сильнорослих рослин є позитивним фактором для розвитку актинідій, особливо в її перші роки життя. У природних умовах кращими для зростання ліан і їх плодоношення є місця з періодом освітлення прямими сонячними променями від 5 до 8 годин (від однієї третини до половини світлового дня).

На більш затінених, або навпаки відкритих місцях, зростання і плодоношення ліан погіршується. Актинідії добре ростуть і плодоносять при зниженні освітлення до 25% в порівнянні з повним висвітленням на відкритих місцях. У тих випадках, коли рослина отримує тільки 2% освітлення, зростання молодих пагонів пригнічується і вони можуть загинути.
 
На культурних плантаціях актинідії необхідно створювати затінення для молодих посадок, а парники і грядки з саджанцями - штучно затінювати. Дорослі рослини актинідії добре витримують затінення, але для кращого плодоношення їм бажано забезпечити максимальне освітлення - тобто вирощувати їх на більш відкритих місцях.

Крім того, рослини, які ростуть на відкритих ділянках, раніше закінчують ріст пагонів, які визрівають до настання морозів, що, в свою чергу, збільшує зимостійкість рослин.Всі актинідії - це рослини вологого клімату. При недостатній кількості вологи актинидія призупиняє зростання і розвиток, її листя грубіють, покриваються плямами і скручуються. Разом з тим, рослини не витримують надмірного зволоження, заболочування.

5-03-2020, 20:49 99