Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » Лимонник китайський вирости з насіння
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Лимонник китайський вирости з насіння


До грудня насіння зберігають при кімнатній температурі, помістивши їх в паперові пакети. Потім на 4 дня їх замочують у воді, яку щодня міняють. Після «водних процедур» насіння поміщають в тонку тканину (підійде еластичний носок) і занурюють у пісок. При температурі 18-20о в ящику з піском насіння витримують 30 днів. Субстрат щодня зволожують, а мішечок з насінням щотижня видобуваються з піску і відкривають для провітрювання. Теплий період дробової стратифікації на цьому завершується.

Далі настає холодний етап, який також триває 30 днів. Ящик з насінням, зануреними в пісок, обертають щільною тканиною. Далі на ділянці відкопують сніг до рівня грунту і ставлять ємність з насінням, присипають снігом, утрамбовують його і відзначають місце віхою.

Наступний етап - пророщування насіння, на це піде близько 40 днів. Слід зазначити, що для проростання насіння потрібно прохолодне приміщення з температурою не більше10. Щотижня насіння провітрюють і повертають в пісок, не допускаючи його пересихання. Перед проростанням насіння у них розтріскується оболонка, і коли цей процес стає масовим, насіння висівають в посівні ємності. Глибина загортання - 0,5 см. Грунт для заповнення скриньок складається з дернової грунту, перегною, торфу (1: 1: 2). Посіви регулярно поливають.

Великі проростки з'являються недружно протягом 30-40 днів. Ємності ставлять на світле місце, але без прямого попадання сонячних променів.

Сіянці розсаджують на відстані 5 см в рядку, між рядками залишають 10 см, проводять полив, вкривають лутрасилом або спанбондом. Рослини регулярно поливають і підгодовують перегноєм. До кінця літа сіянці досягають 10 см у висоту, у них розвивається розгалужена коренева система. На зиму рослини вкривають сухим листям (шаром 10-15 см) і ялиновим гіллям (для захисту від мишоподібних гризунів). Навесні сіянці готові до посадки на постійне місце.

Рослини, вирощені з насіння, цвітуть і плодоносять на 5-6-й рік. У середній смузі всі екземпляри виходять однодомні: на одній рослині присутні і жіночі, і чоловічі квітки. На ділянці висаджують не менше трьох рослин, щоб поліпшити умови запилення.

5-03-2020, 08:10 99