Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » Коли краще робити кореневе підживлення винограду
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Коли краще робити кореневе підживлення винограду


Корінь є фундаментальним органом для будь-якої рослини, в тому числі і винограду. Можна сказати, що корінь - це гирло рослини.
Однак не всі знають, що тільки два рази на рік рослина дає нові коріння - коли температура не дуже висока і не занадто низька: це навесні і восени.

Як зрозуміти, які коріння нові?

За кольором. Нові коріння відрізняються від «старих», вони іншого кольору - білого. «Старі» ж коріння мають колір кавовий, чорний або сірий. Колір «старих» коренів залежить від сортових особливостей.

Чому особливо ефективно проводити полив і підгодівлю в період зростання нових коренів?

У ці жовтневі дні на багатьох виноградниках, якщо зробити розкоп біля штамба, то можна буде спостерігати нові білуваті або жовтуваті ниточки, схожі на капіляри (точний період їх появи залежить від численних факторів - температурного режиму, вологості грунту, генетичних особливостей кожного клнкретного сорти або підщепи та ін.)

Кущ винограду здатний активно поглинати поживні речовини тільки тоді, коли з'являються ці нові молоді білі коріння. Саме в цей період робляться запаси, які будуть зберігатися восени в коренях і будуть використовуватися кущем винограду для старту вегетації навесні - від початку сокоруху до фази цвітіння винограду (Показники запасів поживних речовин).

Практично відразу після фази цвітіння у виноградної рослини будуть утворюватися нові молоді коріння.
Звідси випливає, що такі елементи, як фосфор, фактично можуть засвоюватися кущами винограду тільки в цей період.

9-10-2020, 11:36 896