Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » Просте укриття винограду на зиму
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Просте укриття винограду на зиму


Морозостійкі і гібридні сорти

У молодості я любив подорожувати і бачив, як виноградарство поступово просувалося на північ. Якщо раніше захоплення цією культурою обмежувалося зведенням на арку таких морозостійких сортів, як Лідія або Ізабелла, то тепер ці сорти втратили колишню популярність.

По морозостійкості у них до сих пір трохи конкурентів. Однак з'явилися нові сорти. Вони при простому зимовому укритті формують великі плоди, смак яких незрівнянно краще, ніж у Ізабелли і Лідії.

 З чого почати підготовку до зимівлі?

При укритті винограду потрібно пам'ятати про три зимових небезпеки - мороз, миші і вогкість. Фахівці нерідко говорять про те, що сучасні гібридні форми досить пришпилити на невеликій висоті над землею, а випав сніг стане теплою шубою для лози і вбереже її від морозу. Досвід показує, що це далеко не так. До того ж сніг у багатьох регіонах випадає не щороку або лежить не всю зиму.

Осінь також трапляється різна - суха, рання, дощова і нормальна. Тому діяти потрібно за обставинами, але не відступаючи від основних правил.

З літа, але можна і восени, в міжряддях на відстані 1 м від кущів винограду мотокультиватором потрібно сформувати довгу канавку, що нагадує зрошувальну. Землю укласти до виноградним кущам у вигляді насипу. Під час листопаду потрібно заготовити листя ліщини.

Як і коли провести укриття винограду?

У листопаді, коли середньодобова температура складе 5 °, в сухий погожий день можна приступати до укриття лози листям. Вони служать утеплювачем для лози і відлякують мишей. Крім того, листя ліщини виділяють фітонциди, тому є природним дезинфектором.

Поверх листя можна покласти старі поліпропіленові мішки. Їх розрізають уздовж або поперек (в залежності від розмірів рослини). Потім насипають на них шар грунту не менше 10 см, який також буде «працювати» на утеплення. Укриття треба зробити горбком. Так зайва вода буде стікати в канаву в обидві сторони.

Додатковим захистом від вітру можуть стати листи шиферу. Але укладати їх потрібно так, щоб повітря вільно проникав під укриття. Поліетиленову плівку застосовувати не варто, так як під нею можливо випрівання лози.

Навесні укриття легко демонтується. Прибираємо шифер, під шаром землі знаходимо край мішка і відвертаємо його в сторону. Земля обсипається, а горіховий лист під нею залишається сухим. Якщо весна видалася холодна, листя можна прибрати не відразу, а пізніше. Це стримає розпускання бруньок винограду. При потеплінні лозу потрібно підняти і підв'язати, листя ліщини можна залишити під кущем в якості мульчі.

Описаний варіант укриття винограду на зиму працює безвідмовно.

5-10-2020, 19:01 67