Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » ВИБІР ДІЛЯНКИ І МІСЦЯ ДЛЯ ПОСАДКИ ВИНОГРАДУ
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

ВИБІР ДІЛЯНКИ І МІСЦЯ ДЛЯ ПОСАДКИ ВИНОГРАДУ


Як краще розташовувати ряди виноградника?

Як відомо, виноград є світло і теплолюбною культурою. Тому під виноградники слід визначати ділянки, відкриті на південь і південний захід, добре освітлені і бажано захищені від північних холодних вітрів.

Якщо виноград на обраній ділянці висаджують плантацією, то ряди краще орієнтувати з півночі на південь. В цьому випадку кущі отримують світло і тепло рівномірно протягом дня.

При орієнтації рядів зі сходу на захід більшу кількість сонячних променів доводиться на південну сторону. Іноді це може призводити до опіків ягід.

Крім того, необхідно враховувати розу вітрів на ділянці. Можливо, доцільніше буде розмістити ряди вздовж пануючих вітрів. Це вбереже шпалеру від додаткового навантаження і поліпшить проветриваемость кущів на ділянці.

У мене на присадибній ділянці мало місця, куди найкраще посадити виноград?

У разі, якщо виноградник закладають не рядами, а окремими кущами або групою рослин, то на присадибній або дачній ділянці хорошим місцем для посадки буде земля вздовж південної стіни будинку, споруди або забору (відступивши 1,5-2,0 м), але не затінюються сусіднім будинком, а також альтанки. Таке розміщення дає хороші результати.

Не слід садити виноград в тіні плодових та інших дерев.

Виноградне рослина погано переносить сусідство з волоським горіхом, тополею і іншими деревними породами, які володіють потужною кореневою системою, сильно висушують грунт і затінюють великий простір.

При розташуванні ділянки на пагорбі або схилі під виноград визначають верхню, добре прогріваються і провітрювану частина ділянки, так як в низині більш вірогідні заморозки і застої холодного і вологого повітря. Як правило, ряди виноградників при цьому розміщують поперек схилу по горизонталях або застосовують тераси.

Які ґрунти непридатні для винограду?

Виноград невибагливий до грунтів. Він може виростати і плодоносити практично на всіх типах грунтів, але в залежності від їх властивостей буде давати різний за величиною і якістю врожай.

Непридатними під виноградник вважаються заболочені ділянки,які затоплюються паводками і дощовими водами, засолені землі, надмірно щільні (змиті) і безплідні піски.

При близькому до поверхні грунту рівні грунтових вод (вище 1,5 м) спостерігається пригноблений ріст кущів, і навіть їх загибель, так як коренева система страждає від нестачі повітря.

Тому на таких ділянках необхідно влаштовувати дренаж і відводити надлишкову вологу.

Страждає виноградна лоза і від високого вмісту активної вапна в грунті, піддається захворюванню вапняним хлорозом, особливо щеплені виноградники. Листя при цьому набувають блідо-жовте забарвлення і обпадають, порушується фотосинтез, знижується врожайність.Висновок.
Виноград - рослина досить пластичне, і при деякій допомоги з боку людини може не тільки пристосуватися до зростанню в різних грунтово-кліматичних умовах, але і давати хороші врожаї.

1-10-2020, 21:09 33