Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » Як посадити живці винограду під зиму
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як посадити живці винограду під зиму


Як і коли заготовлювати живці винограду?

Заготовлювати живці слід з осені, після опадання листя, перед самим укриттям винограду. Важливо, щоб легкий морозець прибив невизревші верхівки лози - це необхідний їм гарт.

Живці слід зрізати тільки з плодоносної лози, вони дадуть найурожайніші кущі. Лозу для розмноження потрібно брати діаметром не менше 1 см, при цьому чим довше чубук, тим якісніше вийде саджанець. Визріла лоза забарвлена в світло-коричневий колір, але, якщо немає впевненості, що лоза готова, її можна злегка зігнути: невизревштх - ламається, розшаровується, визріла - злегка хрумтить, при її зрізку секатор видає характерний звук.


Дезінфекція та маркування

У нарізаних цибухів видаляють вусики, листя, пасинки. Готові живці викладають на землю в ряд одним шаром і проводять дезінфекцію одним з дозволених фунгіцидів.

Якщо потрібно закласти живці винограду на зберігання, їх збирають в пучки і фіксують на них етикетки з назвою сорту. Марковані пучки укладають в поліетиленові пакети, пересипають вологою тирсою і відправляють на зберігання в холодильник (в ящик для овочів), в підвал або земляну траншею.


Тонкощі посадки живців під зиму

Термін посадки живців
винограду під зиму залежить від погоди. Під школку для саджанців винограду відводять добре освітлене місце. Якщо грунт утрамбований, його перекопують. Живці обрізають, залишаючи на кожному по три нирки. Нижній зріз роблять на 1,5 см нижче вузла, верхній - з великим запасом, але не довше 3 см від вузла. Потім встромляють їх у пухкий грунт, поглиблюючи під кутом 45 ° на південь. Верхня нирка держака повинна залишитися на рівні землі. В ряду розміщуємо живці на відстані 10 см. Між рядами для сильнорослих сортів витримують відстань 30 см.

Далі ряди висаджених живців вкривають шаром городньої землі 6-15 см і накривають поліетиленовою плівкою (дуже важливо створити парниковий ефект). Поверх плівки потрібно накинути листя і землю шаром до 30 см, а потім укрити мішковиною і ще раз плівкою, краї якої прикопати (в проходах).

Основна мета описаного способу полягає в отриманні раннього старту, розвитку потужної кореневої системи саджанців винограду. Грунт під багатошаровим накриттям не промерзне, живці винограду навесні починають швидко вкорінюватися.

Після зимівлі укриття потрібно зняти, над верхніми нирками по плівці прорізати хрестоподібні отвори для зростання саджанців і, якщо існує загроза заморозків, передбачити плівкове укриття на дугах.

1-10-2020, 16:20 421