Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » Лимонник китайський - для тіла і для душі
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Лимонник китайський - для тіла і для душі


Лимонник китайський легко вирощувати в якості декоративної ліани, прикривши щільним переплетінням його гілок що-небудь непривабливе. По ходу його буйного росту можна обрізати і використовувати його пагони і листя. А після дозрівання ягід зробити з них вельми корисні заготовки.

Можна частину ягід залишити на зиму на гілочках, а потім пробиратися до лимоннику і їх потроху збирати. Загалом, лимонник китайський - одне з далекосхідних чудес. Неймовірно красиве і корисне рослина. Чому, розповім в статті.


Лимонник для душі

Спочатку лимонник китайський (Schisandra chinensis) вразив мене своїм виглядом в лісі досить пізно восени, коли велика частина листя вже облетіла, що залишилися, були схоплені першими заморозками, а з гілок різних дерев і чагарників звисали червоні кисті соковитих плодів.

Звичайно, посадила лимонник на своїй ділянці. У тіні, тому що початок свого життя він звик проводити під пологом дерев, і яскраве сонце - це буде предмет його устремлінь. На сухому місці, тому що вологі всі зайняті. Лимонник до цього поставився філософськи і почав займати надане йому простір. Причому - на всі боки.

Кілька пагонів обплели надану опору, інші полізли, чіпляючись за них, відростки повилазили навколо і заплели опинилася неподалік малину. З малини та опори вони переповзли на нахил через паркан гілку тополі ... Загалом, через 5 років біля паркану (лимонник сидів на відстані 1,5 метрів від нього) утворилася природна альтанка. Головне - лимонник до сонця вибрався.

За весь цей час його зростання я ніяк не регулювала, тільки скошувала пагони, пролазить на доріжку. Дуже вже гарне у нього листя! Квіточки, які з'явилися на четвертий рік, симпатичні, запашні, але знайти і розгледіти їх в листі і пагонах проблематично. Втім, бджоли знаходять і тягнуть з квіток лимонника і нектар, і пилок. Хороший медонос, до речі.

Лимонник густо заплітає будь-яку опору, утворюючи цілу «копицю» пагонів з життєрадісного кольору листочками. Сама красотища настає до осені: листя стає спочатку лаймового, а потім лимонного кольору, і в цій лимонної копиці виблискують червоні китиці ягід!

За цю красу я йому прощаю і спроби розповзатися в різні боки, і неорганізованість (пагони переплітаються і обплітають все навколо так, що в них неможливо розібратися). Наросла ціла купа пагонів - вже й не потрібно нам стільки ягід, велика частина залишається на зиму пташкам. А рука не піднімається вирізати зайве.

Лимонник для тіла

У лимонника в їжу можуть вживатися ягоди, гілочки, листочки. Пагони кислуваті на смак і мають яскравий лимонний з Хвоїнки аромат - взимку я пробираюся до лимоннику і нарізаю гілочки для чаю. Це можна зробити і з осені - нарізати пагонів і посушити, але мені подобаються свіжозрізані гілочки. Лімоннікових чай хороший як сам по собі, так і в якості доповнення до зеленого, наприклад, чаю.

Листочки можна посушити і теж додавати в чай - ефірні масла присутні і в листочках теж. Вони навіть в плодоніжках присутні, так що відходів у лимонника немає.

Ягоди у лимонника кислі, так що вживаються виключно з цукром або медом. Теж дуже добре в чай накидати або зробити із замороженого протертого з цукром лимонника освіжаючий цілющий напій.Ще сік лимонника, доданий при приготуванні вина, наприклад, з амурського винограду, надає вину дивовижно тонкий лимонний тон.

29-08-2020, 14:54 132