Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » Мілдью - грибна напасть виноградника
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Мілдью - грибна напасть виноградника


При сильному ураженні мілдью жовті маслянисті плями на листі змикаються, буріють і засихають. Суцвіття і ягоди теж можуть дивуватися, причому вони більшою мірою схильні до захворювання, ніж листя. Суцвіття жовтіють, поступово набувають бурий колір і опадає. Плоди забарвлюються в синюватий колір, потім забарвлення стає бурою, і вони засихають. Зупиняється зростання виноградної лози.


Вологість повітря і затяжний дощ, з краплями якого поширюються спори - найсприятливіші умови для розвитку мілдью: листу досить 3-4 години бути мокрим, щоб спори мілдью проникали всередину листової поверхні. Крім того, мілдью активно розвивається при температурі повітря вище 12градусов.

Після зараження і проникнення гриба всередину листа до появи жовтих розмитих плям проходить від 4 до 12 днів (інкубаційний період) - в залежності від температури повітря і рівня вологості. Чим вище температура повітря, тим коротший інкубаційний період. Після того як на листках з'явилися жовті маслянисті плями, захворювання можна призупинити, але вилікувати повністю не вийде, уражені листя вже не відновлять зелений колір. При сильному ураженні виноградників мілдью гинуть всі листя, суцвіття і урожай ягід.

Волога і холодна погода в деяких регіонах в червні нинішнього року викликала серію різних хлорозів (недолік елементів харчування), які теж часто супроводжуються пожовтінням ділянок листа. Відрізнити мілдью від хлорозу можна так: зірвіть лист винограду з жовтими плямами і на ніч помістіть його в закриту ємність з вологою ваткою. Волога і тепло - необхідні умови для розвитку гриба. Якщо вранці на зворотному боці листа з'явиться білувато-сірий пушок - це мілдью.

    Профілактичні заходи дозволяють попередити розвиток мілдью на винограднику. Необхідно вирощувати сорти, стійкі до мілдью, проводити зелені операції (прибирати слабкі пагони, прищипувати зростаючі пасинки), підв'язувати виноградні лози, розміщуючи їх на шпалері рівномірно. Крім того, потрібно своєчасно виполювати бур'яни і проводити профілактичні обприскування. Восени необхідно прибирати листя.

Якщо в минулому році на винограднику відзначено мілдью, то профілактичні заходи необхідно приймати вже на початку сезону, наприклад проводити обприскування. Я б рекомендувала проводити три обробки: першу при появі перших 3-4 листків, другу - перед цвітінням винограду, третю - при утворенні ягід з горошину.

Рекомендовані препарати для обприскування діляться на:

    системні (проникаючі всередину рослини)
    контактні (вони вбивають суперечки при попаданні на них).

Контактними препаратами необхідно особливо ретельно обробляти кущі. До контактних препаратів належать «Бордосская рідина», «Хом», «Абіга-Пік», до системних - «Танос», «Ордан», «Профіт Голд», «Курзат».

3-05-2020, 21:12 131