Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Виноград,ліани » Актинідія - східна гостя : опис
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Актинідія - східна гостя : опис


Ще недавно актинидия вважалася садовою дивиною, а тепер вона викликає все більший інтерес дачників. Про те, як поселити її в наших садах і забезпечити правильний догляд.

Ростуть в природі і саду

Актинідія гостра - гігант, що долає висоту 25 м. Кора у неї буро-сіра, така, що розтріскується уподовж. Ягоди довжиною до 3 см, шириною 2,7 см, темно-зелені, м'якоть ніжна, солодка, з незвичайним ароматом. Насіння коричнево-помаранчеві.

Потрібний «чоловік»

Все актинідії - рослини дводомні, тому отримати урожай можна лише за умови, що поруч з жіночим примірником зростає «чоловік» (одного цілком достатньо для запилення п'яти жіночих рослин). Інший варіант - щеплення в крону жіночої рослини одного-двох черешків з чоловічого.

Відрізнити чоловічі екземпляри від жіночих нескладно під час цвітіння. По-перше, тичинкові (чоловічі) квітки зібрані в суцвіття по 2-3, по-друге, в кінці цвітіння у них опадає весь цвіт відразу (жіночі втрачають пелюстки по одному).

Дачники часто стикаються з тим, що на ділянці виявляються тільки чоловічі рослини актинідії. Пояснюється це тим, що чоловічі екземпляри вкорінюються набагато краще, ніж жіночі, тому їх вигідніше черенкувати. Ось і надходять у продаж на стихійний ринок в основному чоловічі екземпляри.

Навесні актинідію розмножують здеревілими живцями. Пагони нарізають під час березневих відлиг, а в травні нарізають на живці з 2-3 нирками і висаджують. Грунт періодично зволожують. У сонячні, спекотні дні (до утворення коріння) плівкові або скляні укриття, де перебувають черешки, притіняют.

Розмножувати актинідію можна і зеленими живцями, які нарізають у кінці червня. Листя вкорочують наполовину, висаджують на глибину 2 см в крупнозернистий річковий пісок або суміш торфу з піском (3: 1). Посадки замість поливу бажано кілька разів на день обприскувати з обприскувача.

Найкраще посадити її в тіні крон дерев або легких альтанок, де невелике затінення спостерігається в середині дня. Між рослинами в ряду потрібно залишити 1,5 м.

котяча радість

Всі види актинідії - великі багаторічні листопадні ліани, що вимагають опори, тому уздовж рядів можна поставити стовпи висотою до 2,5-3 м і через 0,5 м натягнути дріт. Рослини відразу ж після посадки потрібно обгородити, інакше на ділянку занадяться всі місцеві кішки: їх приваблює специфічний запах актинідії. В цьому випадку не уникнути непоправних ушкоджень рослин.

Догляд за наземною частиною складається в розміщенні пагонів на опорі, річної прищіпки занадто довгих пагонів, видаленні сухих гілок. Весняна обрізка не рекомендується, так як цей прийом сприяє сильному «плачу» рослин. Сік рясно тече через свіжі рани, що призводить до втрати поживних речовин.

5-04-2020, 21:33 167