Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Слива,алича » Вибираємо саджанець і садимо сливу
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Вибираємо саджанець і садимо сливу


Найбільш часто в продаж надходять саджанці плодових дерев, в тому числі і сливи, у віці 2-3 років. Це обумовлено найкращим співвідношенням таких параметрів, як ціна і якість. Висота подібних дерев зазвичай коливається від 1,5 до 2 м. Не лякайтеся такого розміру: молода деревина добре гнеться, так що ви без зусиль зможете розмістити своє нове дерево навіть в самому невеликому автомобілі.

Намагайтеся брати розгалужені, без пошкоджень кори або зламаних гілок саджанці. При покупці попросіть агронома розплідника відразу обрізати ваші дерева. Грамотний фахівець в такому випадку вкоротить торішній приріст на 10-20 см і прибере гілки, що відходять під гострим кутом.

Саджанці сливи з відкритою кореневою системою краще садити тільки навесні, а саджанці із закритою кореневою системою - навесні і влітку.

Для посадки викопайте яму розміром 50 х 50 х 50 см. Далі слід приготувати посадковий субстрат: верхній родючий шар своєї землі, родючий грунт з мішків, який можна купити в будь-якому садовому центрі, органічне добриво (гній кінський перепрілий, перегній). Всі компоненти візьміть в співвідношенні 1: 1: 1 і ретельно перемішайте. В якості органічного добрива можна використовувати біогумус. Його слід додавати в три рази менше, ніж в інших частинах субстрату.

Якщо з якихось причин ви не знайшли органічне добриво - використовуйте мінеральне. Для таких випадків продаються комплексні добрива «весна - літо» (або «осінь», якщо ви садите восени). У весняно-літньому добриві міститься велика кількість азоту для швидкого старту і активного росту рослини. Також можливе поєднання органічного і мінерального живлення.

Акуратно витягніть саджанець з горщика або вийміть з упаковки, якщо це саджанець з відкритою кореневою системою. Опустіть його в яму таким чином, щоб коренева шийка перебувала вище рівня землі. В іншому випадку, опинившись під землею, вона може почати загнивати. Починайте засипати коріння дерева приготованим субстратом, утрамбовуючи його через кожні 10 см. При цьому постарайтеся не розвалити кому, якщо саджанець був в горщику. Це поліпшить приживлюваність деревця.

Після посадки слід підв'язати дерево до кількох дерев'яних опор. Металеві опори краще не використовувати, тому що взимку можливе часткове підмерзання коренів в тому місці, де розташована опора, через відмінну теплопровідності металів. Якщо дерево не підв'язати, воно буде розгойдуватися і гірше приживатися, так як збільшується ризик обриву новоутворених корінців.

Оформіть пристовбурні кола з бортиком і гарненько полийте рослину. Я не прихильник поливу в яму перед посадкою, так як потім не зручно працювати, в тому числі утрамбовувати грунт.

23-03-2020, 22:34 113