Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Слива,алича » Як доглядати за сливою : опис
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як доглядати за сливою : опис


При вирощуванні сливи не варто забувати про прості агротехнічні прийоми - полив, розпушування пристовбурних кіл, підгодівлі, боротьбі з хворобами, шкідниками і бур'янами.

полив

Думаю, не варто пояснювати, навіщо потрібен полив, зазначу лише, що при нестачі вологи дерево скидає зав'язі і втрачає врожай, а плоди можуть бути неналежної якості. Дефіцит вологи також негативно позначається на зимостійкості сливи.

Надлишок вологи теж має свої негативні наслідки: коріння задихаються, починають гнити і відмирати. Слід істотно зменшити полив безпосередньо перед дозріванням плодів, щоб не допустити їх розтріскування.

Восени в жовтні - листопаді обов'язково проводите рясний полив для того, щоб дерево всотало вологою перед довгою зимою.

розпушування

За допомогою цього прийому можна частково скоротити кількість води при поливі. При розпушуванні пристовбурного кола ви руйнуєте дрібні капіляри в грунті, через які відбувається випаровування вологи, в результаті вона затримується в грунті.

Боротьба з бур'янами

Слід пам'ятати, що бур'яни є серйозними конкурентами для молодого дерева в боротьбі за вологу і поживні речовини. Також на бур'янах можуть розвиватися хвороби, поселятися шкідники (наприклад, попелиці), які в подальшому перейдуть на ваше дерево.

нормування врожаю

Процедура полягає у видаленні зайвої зав'язі. У червні, через кілька тижнів після цвітіння, на дереві починають зав'язуватися плоди. Поки зав'язі мають розмір горошини, їх треба «прорідити», струснувши з дерева. Зазвичай опадає близько половини зав'язі. Решта плоди досягнуть великого розміру і будуть володіти відмінним смаком. Інший плюс даного прийому полягає в тому, що ви полегшуєте життя дереву: гілки НЕ будуть ламатися під вагою врожаю, в тканинах дерева залишиться більше поживних речовин, що позитивно відіб'ється на його зимостійкості.

підживлення

 На формування врожаю дерево витрачає дуже багато поживних речовин, які отримує з грунту. Якщо своєчасно не заповнювати їх запаси, грунт незабаром збідніє. Це негативно позначиться як на самій рослині, так і на його плодах. Тому слід регулярно і методично вносити добрива. Якщо у вас молоді дерева, то досить буде вносити їх в пристовбурні кола.

Однак якщо в саду вже доросла слива, добрива необхідно розподіляти під всю крону, тому що коріння вже пішли далеко від стовбура. Частота і кількість підгодівлі залежать від типу грунту: на піщаних грунтах добрива вносять щорічно, на багатих чорноземних - один раз в декілька років.

До органічних добрив відносять перепрілий гній (краще кінський), біогумус, перегній та інші. Розкидайте добрива під кроною, в цьому випадку при поливі вода розчинить поживні елементи, і вони будуть надходити до коріння. Краще це робити пізньої осені, тоді ваш шар органіки буде ще й утеплювати коріння.

Мінеральні добрива під молоде деревце сливи можна просто насипати в пристовбурні кола. Інший варіант - попередньо розчинити їх і полити рослину. Під велику сливу добрива вносять наступним чином: під кроною розкреслюють сітку з розміром вічка 1 м на 1 м. У кутах кожного отриманого квадрата ломом пробивають в землі отвір глибиною 10-15 см. У цю лунку насипають добрива і закладають її грунтом.

22-03-2020, 21:54 86