Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Слива,алича » Сорти слив : опис,характеристика
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Сорти слив : опис,характеристика


Сливи - опис сортів

Волошка

Виведений в 1997 р. Дерево сильноросле, з широко-округлою, піднятою, компактною кроною середньої густоти. Плоди великі, середня маса 30 г, до 50 г, овальні. Черевної шов глибокий, вузький. Шкірка нерівномірного темно - синього кольору з зеленувато - фіолетовими, іноді іржавими плямами і коричневими крапками, з сильним восковим нальотом. М'якоть жовто - зелена, соковита, щільна, хрящевидная. Смак кисло - солодкий, дуже хороший. Кісточка добре відділяється від м'якоті, середньої величини. Сорт середньопізнього терміну дозрівання, універсального призначення. Врожайність висока. Зимостійкість середня.

Опишнянка

Стародавній російський сорт. Дерево сильноросле, високоврожайна. Плоди середні 25-30 г, Колір плоду темно - синій з легким сизим восковим нальотом. М'якоть жовтувато - зелена, щільна, грубувато - волокниста, соковита, смачна. Кісточка відділяється від м'якоті погано. Плоди придатні для вживання в свіжому вигляді і для виготовлення чорносливу. Дозрівають плоди в кінці серпня на початку вересня. Плодоносити починає на 4-5 рік після посадки. Морозостійкість висока.

Ренклод Альтана

Стародавній сорт Чехії. Дерево сильноросле, крона округло - овальна, середньої густоти. Плоди округлі, равнобедренными, великі, маса 38 р. Колір плоду рожево - червоний, густий восковий наліт. Вершина плоду закруглена, трохи вдавлені, основа заокруглена. Черевної шов слабо виражений, не розтріскується. Шкірка тонка, щільна, легко знімається. М'якоть жовта, тонковолокнистая, щільна, соковита. Кісточка округла, 18 мм завдовжки, добре відділяється від м'якоті. Плоди підходять для вживання у свіжому вигляді і для виготовлення компотів, сухофруктів, соків. Період дозрівання в середині серпня. Дерево плодоносить на 4-5 рік після посадки. Зимостійкість і посухостійкість середня. Врожайність висока, але недостатньо регулярна.

Ренклод Ранній

Сорт виведений схрещуванням сортів Джефферсон і Персиковий. Висота плодоносних дерев досягає 5 м. Форма корони округла, щільність крони - середньої густоти. Плоди середньої величини, масою 35-45 г (на молодих деревах досягають 45-50 г), округлі, злегка неправильної форми. Шкірка щільна жовтого кольору, з білим нальотом, димчаста. М'якоть плоду зеленувато - жовта, щільна, дуже солодка, з кислувато - медовими нотами. Дозріває Ренклод Ранній на початку серпня, плоди добре переносять транспортування, вживаються в свіжому вигляді, зрідка використовуються для переробки. Сорт середнього зимостійкості.

Ренклод Росошанский

Отриманий на Росошанської зональної дослідної станції садівництва в 1986 р. Дерево слаборосле у 15 - річному віці висота не перевищує 3 м, крона куполоподібна, широка, досить рідкісна. Плоди середні масою 36,6 г, округло - овальні, правильної форми, слабко сплюснуте з боків, округла верхівка, підстава плоске або округле. Черевної шов дрібний і широкий, не розтріскується. Колір шкірки світло - зеленувато - жовтий, на сонячній стороні темно-фіолетовий, плоди покриті голубувато - восковим нальотом. М'якоть янтарна, середньої щільності, соковита, солодка, з легкою кислинкою. Кісточка велика, плоска 25-27 мм завдовжки, відділяється від м'якоті добре. Плоди придатні для вживання в свіжому вигляді і для переробки на соки з м'якоттю, джеми, варення, компоти (плоди не розкисають), а також для виготовлення високоякісного чорносливу. Дозрівають плоди в середині серпня. Морозостійкість дерева середньо - висока.

Угорка звичайна

Один з найбільш широко поширених сортів сливи. Дерева середньорослі, потребують родючих, достатньо вологих ґрунтів і більш теплих місць розміщення. Зимостійкість добра. Дерева починають плодоносити на 5-6 рік, плодоносять рясно і щорічно. Плоди невеликі величини (20-25 г), темно - сині з сизим нальотом. М'якоть зеленувато - жовта або червона, соковита, кисло - солодка, гарного смаку. Плоди дозрівають в першій половині вересня, на дереві тримаються довго. Відмінно переносять далекі перевезення. Їх використовують у свіжому вигляді і для приготування варення, повидла і чорносливу. Сорт районований на всій території Росії.

Угорка Італійська

Угорка Сочинська, Французький чорнослив. Сорт, ймовірно, виник в Північній Італії. Широко поширений в Росії. Дерева середньорослі, вимогливі до умов зростання; добре проростають на родючих і оптимально зволожених грунтах; дуже чутливі до посухи і сухості повітря; зимостійкість задовільна. Плоди великі (40-50 г), овальні, темно - сині, покриті густим сизим нальотом. М'якоть зеленувато - жовта, щільна, ароматна, соковита, солодка, дуже гарного смаку. Дозрівають в першій половині вересня. Використовуються для приготування високоякісного чорносливу.

1-03-2020, 16:38 135