Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Слива,алича » Слива домашня на довгі роки
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Слива домашня на довгі роки


Які умови потрібно створити на ділянці, щоб слива домашня довго плодоносила?

Дачників сливу домашню приваблює перш за все тим, що дерева починають плодоносити у віці 3-5 років і дають високий урожай - від 15 до 30 кг з 1 рослини (в період повного плодоношення). Продуктивний період дерев сливи домашньої становить не менше 15-20 ро

Слива добре росте на дерново-підзолистих, сірих лісових, чорноземних грунтах, але при цьому вони повинні бути добре окультуреними і рихлокомковатими.Слива домашня вологолюбна і краще себе почуває при посадці в нижній частині схилу. Однак в таких умовах збільшується ризик підмерзання дерев взимку, а також небезпека пошкодження бутонів і квіток під час весняних заморозків.

Крім того, для обробітку сливи домашньої не підходять перезволожені талими водами ґрунти і ділянки з близько распложеними (1,5-2 м) ґрунтовими водами (в цьому випадку її висаджують на горбки висотою 50-60 см). Слід враховувати, що слива домашня - світлолюбна культура, і при затіненні дерева витягуються, слабо плодоносять.

Пізньоосіння посадка сливи домашньої небажана, тому що коріння можуть «не схопитися за грунт», що загрожує вимерзанням рослин. При осінньої покупці саджанці сливи на зиму зазвичай прикопують в саду в похилому положенні. Під пологом снігу вони добре перезимують, посадку на постійне місце проводять навесні.

Рослини розміщують в саду на відстані не менше трьох метрів. Посадочні ями формують глибиною і шириною 50-60 см. У них вносять в суміші з грунтом перепрілий гній або перегній (10-15 кг), аммофоскі (300-400 г). Вапно під час посадки не додають, щоб виключити опіки коренів. Коренева шийка після посадки повинна виявитися на 3-5 см вище рівня грунту. Після посадки грунт навколо саджанця поливають (1 відро води на 1 рослину) і мульчують, використовуючи торф або перегній.

Успішне вирощування і розмноження сливи багато в чому залежить від підбору сортів, районованих для даної місцевості. В умовах Нечорнозем'я важливою вимогою до сорту є його висока зимостійкість.

сорти


 До Державного реєстру селекційних досягнень внесено чимало сортів сливи. Рекомендовані до вирощування сорти: ранні - Скороспілка червона, Ранок; середні - Кантемировка, Синій дар, Смолінка, Сухановской, Яєчна синя і пізнього строку дозрівання - Угорка московська, Пам'ять Тімірязєва. До групи самоплодних відносяться Ранок, Синій дар, Яєчна синя, Пам'ять Тімірязєва, Скороспілка червона, Угорка московська.

12-03-2020, 11:15 141