Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Слива,алича » Способи розмноження аличі
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Способи розмноження аличі


Алича розмножується насінням, кореневими нащадками, живцями і щепленням. Насіннєвий спосіб розмноження використовується при виведенні нових сортів і при вирощування підщеп (дичок) для подальшої перещеплення культурними сортами. При розмноженні насінням сіянці нерідко за якістю гірші, ніж рослини вихідного сорту.

При вегетативному розмноженні - щепленням, кореневими нащадками або живцями сортові властивості і ознаки як правило абсолютно зберігаються. Кращим способом розмноження слід вважати щеплення на витривалих підщепах. Багато сортів аличі також непогано розмножуються зеленими живцями.

При цьому виходять корнесобственні рослини. Кореневласні рослини більше довговічні, оскільки в разі обмерзання або відмирання надземної частини з кореневої порослі можна відновити дерево того ж сорту. Це властивість порослевих садів дуже цінно, особливо в суворих кліматичних умовах.

Як відрізнити саджанець, вирощений на півдні від саджанця, вирощеного в наших умовах? Південні саджанці мають більше красивий вид, вони товщі і вищі, ніж наші. Здавалося б все чудово, але ... На півдні саджанці щеплені тільки на південні щепи. Наші північні підщепи там не вирощують і ніколи не будуть вирощувати, оскільки вони дають невирівняні підщепниі матеріал і набагато гірше розмножуються. Але найголовніше, південні підщепи в умовах середньої смуги в першу ж сувору зиму вимерзають.2-03-2020, 19:07 96