Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Слива,алича » Слива - вибір сортів і запилювачів
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Слива - вибір сортів і запилювачів


Слива відома на  близько тисячі років, проте деякі проблеми її вирощування часом ставлять в безвихідь навіть досвідчених садівників. Найважливіші - запилення і сумісність різних типів слив один з одним. Розглянемо найбільш поширені в наших садах культури - сливу домашню і китайську, аличу гібридну.

Слива домашня

Залежно від сорту і віку з одного дерева можна отримати до 100 кг плодів. Коренева система дерев залягає неглибоко: велика частина корінців розташовується на глибині близько 35 см. Зимостійкість і смак залежать від конкретного сорту. В основному дерева більш сильнорослі, ніж, наприклад, алича. Зростає до 25 років, після чого бажано або замінювати дерево, або проводити серйозну омолоджуючу обрізку. В іншому випадку якість і кількість плодів знижуються.

Більша частина сортів самобесплодні. Для того щоб зав'язати плоди, слива домашня вимагає наявності іншої сливи домашньої. При цьому існують досить примхливі сорти, які можуть не давати врожай навіть при наявності запилювачів з правильної групи слив. У таких випадках зазвичай досаджувати ще один або кілька сортів, які найчастіше вирішують проблему. Для цих цілей не підходить ні алича, ні слива китайська.

Слива китайська

Є підвидом сливи уссурийскої. Краща з точки зору зимостійкості група слив. Якщо ваша ділянка знаходиться в низовині або на відкритій місцевості - слива китайська буде для вас найкращим варіантом. Сорти відрізняються різноманітністю забарвлення плодів: жовті, рожеві, червоні, сині. Слива китайська менше уражається хворобами і шкідниками в порівнянні зі сливою домашньою.

Плоди мають цікавий абрикосовий присмак.Більша частина сортів для запилення вимагає наявність іншого дерева: сливи китайської або аличі гібридної, з якої вони досить добре переопиляются.

Слива російська, або алича гібридна

Не слід плутати цю рослину з простою дикої аличею, у якій невеликі і кислі плоди. Плоди аличі гібридної масою в середньому близько 30-40 г, дерева середньо- або високорослі, з хорошою врожайністю (до 40 кг з дерева). Культура невибаглива, вона менше схильна до захворювань і нападу шкідників в порівнянні з іншими сливами. Також варто відзначити велику посухостійкість сортів.

Є й ряд недоліків: недовговічність деревини (через 10-12 років необхідно проводити омолоджуючу обрізку), можливість утворення колючок на гілках, погане відділення кісточки.Алича гібридна перезапилюється з іншого аличею або зі сливою китайської.

2-04-2020, 19:55 153