Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Як розмістити дерева в саду
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як розмістити дерева в саду


У  випадку, якщо ділянка при покупці був зайнята старим, запущеним садом, який довелося розкорчувати, новий сад все одно садити тут можна. Звичайно, за попередні роки дерева сильно виснажили землю, але при посадці в яму завжди вносяться органіка і мінеральні добрива, яких молодим саджанців буде досить мінімум на 5 років.

Крім того, немає ніяких причин не проводити регулярних підгодівлі багаторічних насаджень. А тим часом грунтова мікрофлора, яка продовжує отримувати від мінеральної складової грунту доступні для рослин елементи живлення, поступово відновить родючість землі.
 
Плодові та ягідні культури з незапам'ятних пір дружно ростуть в наших садах. Так що посадити у себе на ділянці можна що завгодно в будь-якому поєднанні але розміщувати посадки слід виходячи з сили зростання тих чи інших рослин. Такі великі дерева, як груша, найдоцільніше висадити уздовж північного боку ділянки, відведеної під сад.

Південніше груш слід розмістити яблуні. Вони взагалі нижче груші, а якщо придбати саджанці на клонових підщепах, яблуні майже зовсім не будуть затінювати зростаючі за ними груші. Також на південь від груш садять дерева кісточкових порід, які теж велетенських розмірів досягати не здатні.
 
Південніше яблунь, слив та вишень можна висадити аронию (чорноплідна горобина). Це досить високий чагарник, але його висоту легко обмежувати щорічної обрізкою. Перед аронией доцільно розмістити інші ягідні чагарники. Нарешті, найсвітлішу, південну частину ділянки відводять під суницю, овочі і квіти.
 
Якщо виникне намір посадити ягідні ліани - актинідію або лимонник, для них зі східного боку саду треба встановити шпалеру і висаджувати ці рослини уздовж неї. Тоді підстави ліан практично всі денний час будуть знаходитися в тіні, як це рекомендується для культури актинідії і лимонника.

25-03-2020, 19:24 149