Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Способи щеплень: в розщепів або за кору
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Способи щеплень: в розщепів або за кору


Найпопулярніший спосіб щеплення плодових дерев - щеплення в розщепів. У середній смузі країни її можна робити з початку квітня, коли відступають холоди. Процедуру продовжують до тих пір, поки черешки не почнуть зростання.

Безпосередньо перед щепленням намічену гілка спиляйте , звертаючи увагу на кору. На ділянці нижче зрізу (довжиною близько 10 см) кора повинна бути гладкою, без пошкоджень. Поверхню зрізу зачистите садовим ножем. Зробіть поздовжній розщеп посередині пенька на глибину 5-7 см, використовуйте для цього спеціальний невеликий топірець. Вставте в центр розщепу клин, розширте отвір, щоб живці легко в нього вставлялися, без пошкодження кори.

Підготуйте держак з 2-4 нирками, верхній зріз зробіть над ниркою, внизу - два косих зрізу довжиною 2-3 см, що утворюють клин. Нижня нирка на держаку залишається між зрізами і спрямована назовні. Живці вставте в щілину так, щоб нижня брунька перебувала на рівні зрізу перещеплюваної гілки, а камбіальні шари підщепи та прищепи збігалися. Вийміть клин. Тиску розщеплених тканин на великих гілках зазвичай досить для утримування живців, обв'язка не потрібно. На тонких гілках потрібно щільно обв'язати місце щеплення. Завершіть операцію, ретельно покривши садовим варом поверхні зрізів на підщепі і привої, а також місця їх з'єднання.

Щеплення в напіврасщеп також проводиться ранньою весною, вона відрізняється від щеплення в розщеп тим, що центральна частина перещеплюваної гілки не розщеплюється. Сокиркою зробіть розщеп в периферійній частині гілки, причому вони не повинні доходити до центру. Розщепи можна розташувати паралельно або трикутником, як би відсікаючи при цьому сегменти, але не доводячи до другого краю гілки. Решта операції збігаються з попереднім способом щеплення.

Щеплення за кору проводиться після початку вегетації дерев, в середній смузі - приблизно в середині травня. У цей час кора легко відділяється від деревини.

Спили гілок перед перещеплення зачистите садовим ножем до гладкого стану. На нижньому кінці держака зробіть один косий зріз довжиною 2-2,5 см. Кору на гілці розріжте уздовж на таку ж довжину. Краї кори злегка відсуньте кінчиком ножа і вставте держак в розріз так, щоб верхня частина косого зрізу доходила до зачищеною поверхні гілки. Залежно від товщини перещеплювальної гілки на неї можна прищепити від 1 до 4 живців. Обов'язково міцно обв'яжіть щеплення. Всі відкриті поверхні зрізів, місця розрізу кори ретельно замажте садовим варом.

Спосіб щеплення за кору подовжує терміни проведення перещеплення, але потрібно врахувати, що прирости в перший рік зазвичай бувають слабкіші, ніж при інших способах. Також виникає проблема: живці не дуже міцно зростаються з підщепою, через це легко відламуються.

7-03-2020, 19:00 120