Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Беремо в руки пензля : побілка саду
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Беремо в руки пензля : побілка саду


Знаючі дачники щорічно проводять такий важливий захід, як побілка плодових дерев. Початківці садівники не завжди включають його в список важливих осінніх справ, помилково вважаючи, що цю роботу потрібно виконувати навесні.

Крок перший: очисти ствол

Стовбури і основи скелетних гілок дорослих, і особливо старих дерев, потрібно звільнити від моху та лишайників, а також зняти потріскану і відшаровану кору. Дуже зручно працювати, якщо під кроною дерева розстелена клейонка, на яку потрапить все сміття (його потрібно зібрати і спалити). Очищенням стовбурів потрібно займатися у вологу погоду, використовуючи при цьому спеціальні пристосування або підручні матеріали (найпростіший варіант - скласти в кілька шарів м'який пластиковий шпагат). Тріщини зручно вичищати вузькою дерев'яною лопаткою, щоб виключити травми стовбура і основ скелетних гілок.

Крок другий: сам собі дезінфектор

Підготовлені стовбури і підстави скелетних гілок, а також місця, де виявлені рани і тріщини, потрібно обробити дезінфікуючим засобом. Цю роботу виконують, щоб знищити збудників різних захворювань, яке зібралося під корою, в тріщинах і інших потаємних куточках. З народних засобів, які можна застосовувати для дезінфекції, набув поширення зольно-мильний настій: золу (3 кг) розводять в гарячій воді (10 л), додають спеціальний прилипач або господарське мило (60 г). Теплим розчином обмивають стовбур і основи скелетних гілок. Інший варіант - для обробки використовувати препарат «Бордоська суміш».

Крок третій: замажь рани

Будь-які рани на стовбурі або гілки можуть стати місцем проникнення хвороботворних організмів, тому їх необхідно не тільки продезінфікувати, а й замазати, використовуючи глиняну бовтанку, садовий вар, всілякі пасти, садові замазки та інші засоби.

Крок четвертий: приступаємо до побілки

Білити або фарбувати дерева в саду потрібно в суху погоду. У цьому випадку шар побілки або фарби швидко висохне і стане надійним захистом стовбура і основ скелетних гілок.

3-03-2020, 15:31 81