Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Не обділяйте увагою зимовий сад
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Не обділяйте увагою зимовий сад


Роботи в саду в зимовий період координуйте з погодою.

Майте в запасі мульчуючий матеріал, яким в разі посилення морозів додатково укрийте пристовбурні круги шаром 10-15 см, так як при зниженні температури ґрунту до -12-18 коренева система, особливо у малозімостойкіх сортів, гине.

У середній зоні взимку часто бувають відлиги з випаданням мокрого снігу, який накопичується на гілках і ламає їх. У таких випадках слід спеціально приїхати на ділянку, щоб струсити з дерев грудки снігу. Якщо ж на ділянці ви виявили зламані товсті гілки, по можливості обрізайте їх в місцях зламу. Навесні обрізку повторіть в оптимальному для крони місці.

У всіх зонах садівництва корисно під кроною дерева створювати сніговий покрив шаром в 30-40 см. Причому бажано вкрити штамб якомога вище. У тих садах, де розвелося багато мишей, сніг отаптивают навколо штамба, ускладнюючи прохід гризунів до дерева під снігом, в першу чергу - навколо молодих дерев.

Важкий мокрий сніг може пошкодити також гілки ягідних кущів. Щоб цього не сталося, зв'яжіть (нетуго) гілки агрусу і смородини. Якщо придбані восени саджанці прикопані до весни, перевірте надійність їх укриття снігом, чи немає навколо прикопа слідів мишей.

При обході саду придивіться до кожного дерева. Якщо виявите на гілках всохлі плоди, гнізда шкідників (златогузки, бояришници, яйця кільчастого шовкопряда), зніміть їх і спаліть.

Якщо восени не встигли висіяти насіння яблуні, груші, сливи, вишні, інших культур для отримання насіннєвих підщеп, то це можна зробити в дні відлиг в грудні - лютому, зробивши лунки прямо в грязі на необхідну глибину. Таким чином, можна посіяти насіння айви японської, повстяної вишні, барбарису. Після посіву грядку замульчуйте шаром 10-15 см лісовим опадом або іншим мульчующим матеріалом.

3-03-2020, 14:34 87