Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Особливості розміщення плодових культур на ділянці
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Особливості розміщення плодових культур на ділянці


При закладці саду і розташуванні садових культур на ділянці слід враховувати безліч факторів, які згодом позитивно або негативно позначаться на розвитку рослин, їх плодоносінні і довговічності.

Наприклад, непридатні для посадки садових культур ділянки, що мають сильно зволожені, торф'яні і засолені грунти. Погано розвиваються дерева і на важких глинистих ґрунтах. Грунтові води на ділянці майбутнього саду повинні перебувати до поверхні грунту не ближче 2-2,5 м. При виборі ділянки, на якій передбачається виростити садові культури, слід врахувати і такі непрямі фактори, як наявність поблизу певних лісових порід. Наприклад, дуб, клен, ясен, липа, черемха свідчать про сприятливі ґрунтові умови, а береза, осика, сосна, ялина сигналізують про менш сприятливі грунти.

На жаль, у майбутнього садівника, як правило, немає можливості придбати ділянку там, де б йому хотілося. Тому перед закладанням саду і під час його подальшої експлуатації слід проводити грунтопокращувальні заходи.

На садових і присадибних ділянках зазвичай ростуть різноманітні садові, декоративні та лісові рослини. Кожне з них має свої особливості росту наземної частини і коренів, споживає певні поживні елементи, виділяє в грунт і через листя в повітря специфічні речовини, які по-різному впливають на розташовані поруч культури. Є рослини, які пригнічують сусідні культури, які в результаті гірше розвиваються і погано плодоносять. Коріння несумісних культур при зустрічі прагнуть розійтися в незайняті шари грунту.

Вченими виявлено певні властивості садових рослин, які позитивно або негативно впливають один на одного.


3-03-2020, 14:15 78