Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Плодовий сад: поради для початківців
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Плодовий сад: поради для початківців


Плодовий сад - це не обов'язково стрункі ряди дерев, їх можна розташувати вільно, поєднуючи з декоративними рослинами. Вони можуть обрамляти газон, перетворитися в гайок, що відокремлює одну зону ділянки від іншої.

Купуючи саджанці, потрібно добре собі уявляти, як будуть виглядати дерева через 7-10 років. Високорослі яблуні і груші слід садити з відстанню між деревами не менше 5 м, слаборослі сорти і вишню - не менше 4 м, сливу - 3 м. При посадці враховуйте інтереси сусідів: сильнорослі дерева повинні відстояти від межі на 3,5-4 м.

Плодові дерева дуже вимогливі до світла, більш високі породи не повинні затінювати низькі. Найпотужніші рослини слід розташовувати з північного боку, щоб вони не закривали сонце. Поширена помилка - розміщення ягідних кущів і суниці між плодовими культурами. Згодом яблуні розростаються і ягідники потрапляють в тінь, що призводить до зниження врожайності.

Ягідним чагарникам слід виділити відповідне місце, наприклад, висадити їх по периметру городу, де вони послужать декоративною і вітрозахисною ширмою для овочів. 

    Як планувати сад

У молодому саду можна розмістити суницю, але через 3-4 роки її слід перенести в більш освітлене місце. Червону смородину і агрус саджають в більш сухих і освітлених місцях, чорна смородина витримує зниження і більш вологі (але не заболочені) ділянки. Малину краще розташувати в ізольованому місці, так як вона дає багато кореневих нащадків.

Вибираючи плодові рослини, важливо визначитися з їх кількістю. Слід поцікавитися приблизною щорічної врожайністю дерев, оцінити свої потреби, можливості зберігання і переробки плодів. Сорти підбирають зазвичай на свій смак, але слід розуміти, що улюблені всіма перші літні яблука зберігаються дуже недовго, і заводити три літніх сорти недоцільно. Непогано мати 4-5 яблунь різних термінів дозрівання. Можна обмежитися і меншою кількістю, але за допомогою щеплень домогтися великої різноманітності сортів.

Кісточкових порід (вишні, сливи, аличі, терну) досить мати 5-6 дерев, смородини - близько 15 кущів, агрусу - 2-4 куща, малини - 12-14 кущів. Залежно від обставин і смаків кількість плодових і ягідних рослин можна звести до мінімуму або замінити традиційні породи менш поширеними - аронией, горобиною, калиною, шипшиною, іргой, лохиною.

2-03-2020, 13:32 119