Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Унікальні багатосортові дерева в саду
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Унікальні багатосортові дерева в саду


При плануванні дачного чи присадибної ділянки багато садівників-аматорів стикаються з непростим вибором, на чому ж сконцентрувати свої зусилля, чому віддати перевагу - плодового саду, ягідним посадкам або овочевим грядках?

Проблема в тому, що ефективність використання кожного квадратного метра садової ділянки безпосередньо залежить від того, які культури будуть на ньому вирощуватися. Візьмемо, наприклад, плодові дерева. 

Їх в залежності від сили росту і підщепи необхідно висаджувати на відстань від 1,5 до 4 м один від одного. Якщо провести нескладні обчислення, то стане очевидним, що для посадки навіть по одному саджанця кожної плодової культури буде потрібно не одна сотка землі! 

Але ж хочеться мати ще й певний різноманітність сортів, що відрізняються між собою термінами дозрівання плодів, їх забарвленням, смаковими якостями і т.д. Виникає резонне питання: як же в такій ситуації робити? Як використовувати наявну площу садової ділянки найбільш оптимальним способом?


Прекрасним вирішенням цієї проблеми може стати вирощування плодових дерев, на яких щеплено відразу кілька сортів одній плодової культури. Такі дерева часто називають «багатосортову», або «сімейними». А ще є чудовий термін «дерево-сад», який дуже точно підкреслює головну особливість таких рослин.

Уявіть собі
яблуню, на якій одночасно дозрівають червоні, жовті і яскраво-зелені плоди різних форм, розмірів і термінів дозрівання. Таке дерево виглядає воістину заворожуюче.

У випадку з кісточковими культурами ситуація ще цікавіша. Справа в тому, що всі кісточкові відносяться до одного і того ж біологічного роду, а тому добре сумісні один з одним при щепленні. Так що не варто дивуватися тому, що один і той же дерево може радувати своїх господарів плодами і сливи, і аличі, і навіть абрикоса.


З практичної точки зору «багатосортові» дерева мають цілу низку безсумнівних переваг:

 Істотно заощаджують місце при посадці плодового саду. Ідеально підходять для створення невеликих садів, так як дають можливість на малій площі збирати урожай різних сортів плодових культур. Досить одного «багатосортову» дерева для того, щоб отримати плоди літнього, осіннього або зимового терміну дозрівання.


Дозволяють отримувати стабільний урожай. Наприклад, якщо якісь із сортів, щеплених на «багатосортову» дереві, в силу періодичності свого плодоношення «відпочивають», все харчування йде на інші сорти, тим самим помітно підвищується розмір і якість їх плодів.
Показують більш високу врожайність за рахунок формування найкращих умов для перехресного запилення.
Мають дуже високою декоративністю в період дозрівання плодів.

При створенні «багатосортових» дерев обов'язково слід враховувати силу зростання, зимостійкість і інші важливі характеристики кожного сорту, а також сумісність сортів між собою. Прищеплені на одному дереві сорти повинні бути не тільки добре сумісні з підщепою, а й володіти подібними біологічними параметрами, що сприятиме рівномірному і повноцінному розвитку рослин, їх дружному цвітінню і рясному плодоношення.

12-10-2020, 19:28 42