Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Плодовий сад: як попередити його вимерзання
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Плодовий сад: як попередити його вимерзання


В кінці літа варто задуматися, як зберегти плодовий сад взимку. Реальна міра щодо попередження вимерзання або підмерзання плодових дерев - правильний підбір сортів з урахуванням їх районування і конкретних умов садової ділянки.

Як вибирати сорти плодових дерев

В одній і тій же області, навіть районі, можуть бути абсолютно різні умови для розвитку рослин. І в одному випадку вони будуть відчувати себе прекрасно, а наприклад, в низинах, - підмерзати. Особливо чутливі в цьому відношенні дерева кісточкових порід. Дуже часто один і той же сорт в одному садовому товаристві одного і того ж району плодоносить регулярно, а в іншому - раз в 5-6 років.

Тому, збираючись закладати плодовий сад, уважно вивчіть районовані сорти для вашої місцевості. Порадьтеся з садівниками розташованих поблизу населених пунктів. Пам'ятайте, що сорти, що дають найбільш високоцінні плоди, як правило, недостатньо зимостійкі в умовах середньої смуги Росії.

Це пояснюється тим, що при виведенні нового сорту в якості одного з батьків використовується сорт більш південних регіонів, що володіє високою якістю плодів, але недостатньою зимостійкістю.

Прийом для підвищення зимостійкості

Найбільш ефективний прийом підвищення зимостійкості таких сортів - щеплення їх в штамб або крону дерев високозимостойких порід і сортів. Їх називають відповідно штамба або скелетообразователя.

Штамбообразователь - це високозимостойкий сорт. У штамб (стовбур) якого на висоті 1-1,2 м від землі щеплений слабозимостойкий сорт. Скелетообразователя - це високозімостойкій сорт. У його крону дерева (штамб і підстави 3-4 скелетних гілок) якого на тій же висоті щеплений слабозимостойкий сорт.

Деревам на штамбообразователях потрібно одне щеплення, на скелетообразователях - 4-5 щеплень. Необхідно враховувати, що щеплені дерева на штамба і скелетообразователях вимагають більш високої агротехніки (освітлення, харчування та ін.).

Як не допустити помилки?

Надмірна підкормка різними видами азотних добрив плодових насаджень -помилка садівників. Вона призводить до зимових пошкоджень дерев. Особливо небезпечно це робити в другій половині літа. У цю пору рослинам треба дати мінеральну підгодівлю у вигляді фосфорних і калійних добрив.

Вносити їх краще в розчиненому вигляді в зроблені садовим буром канавки на рівні проекції кінця крони. У цьому місці розташовується основна маса дрібних всмоктуючих корінців дерева.

6-10-2020, 19:57 37