Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Вирощуємо плодовий сад своїми руками
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Вирощуємо плодовий сад своїми руками


посадка

Багато що доводиться обмірковувати починаючому садівникові, перш ніж приступити до закладення саду. Адже сад буде рости на одному місці не один рік, а кілька десятків років. Не передбачено щось, не те і не так посаджено, не на тому місці. Пройдуть роки, і стануть очевидні садівникові його помилки, які буває складно, а часто і неможливо виправити.

Скільки розчарувань іноді приносить садівникові помилка у виборі сорту при посадці. Чимало прикрощів і від неправильної посадки, особливо надмірно заглибленою кореневої шийки саджанців.

ВИБІР ДІЛЯНКИ

При закладці плодового саду і ягідників на великих площах вибору ділянок надається особливе значення. Оцінюють придатність площі по рельєфу, характеру грунту і підгрунтя, залягання грунтових вод, захисту насаджень від вітрів і іншим необхідним умовам. Оцінку і вибір ділянок проводять кваліфіковані фахівці; в агрохімічних лабораторіях визначають придатність грунту по аналізах грунтових зразків. Закладці садів завжди передує велика підготовча робота.

При посадці садів на присадибних, колективних ділянках і при школах найчастіше не доводиться вирішувати питання про вибір ділянок, але в цьому випадку важливо знати їх особливості. Агрохімічні аналізи ґрунту дозволять визначити грунтову кислотність і вміст основних поживних речовин. Ці знання необхідні при внесенні добрив, вапнування, поливі. А визначивши глибину залягання грунтових вод, можна намітити заходи зменшення їх шкідливого впливу. Тому і садівники-любителі повинні бути знайомі з деякими питаннями оцінки ділянок на їх придатність під сади. Провівши деякі додаткові роботи, можна і непридатний для саду ділянку зробити придатним, наприклад провести осушення.

2-03-2020, 13:16 96