Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Плодовий сад: прибирання, посадка, догляд
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Плодовий сад: прибирання, посадка, догляд


В осінню пору садівникові відпочивати ніколи, і плодовий сад вимагає уваги. А в жовтні настає час нових посадок плодових дерев. Чимало клопоту по догляду за садом, підготовці його до зими.

Збір плодів:  не прогав час

У першій половині вересня закінчується збір осінніх сортів яблук і груш, в жовтні - зимових і пізньозимовий. Цього року звичайні терміни знімною стиглості в багатьох регіонах відсунулися. Зіграли роль досить пізня весна і сухе літо. У літніх і раннеосінніх сортів знімна і споживча зрілість збігаються.

Як визначити готовність плодів до збору?

    плодоніжка легко відділяється від гілочки;
    плоди набувають типовий для сорту колір;
    насіння - повністю або частково потемніли.

Період формування врожаю для кожного сорту, що вирощується в однакових умовах, практично постійний. Наприклад, для групи літніх сортів яблунь в Центрально-Чорноземному регіоні від періоду цвітіння до знімання проходить 60-95 днів, осінніх - 95-115, зимових - 116-135.

У більшості садівників, як правило, не вистачає місця в холодильнику, щоб зберігати значну кількість плодів. Тому рекомендується їх знімати на початку знімної зрілості. Більш зрілими плоди прибирають при наявності великого вільного холодного простору.

Як правильно знімати плоди

Плоди треба намагатися прибирати в суху погоду, бажано рано вранці. Знімання слід починати з нижньої частини крони. Не можна знімати плоди, відтягуючи їх донизу або відкручуючи. Плід беруть із плодоніжкою, взявши його на долоню, охоплюють усіма пальцями, піднімають обережно догори і відсувають в сторону, натискаючи злегка вказівним пальцем на плодоніжку в місці її прикріплення до плодової гілочці. Працювати плодосборніком також потрібно гранично акуратно.

Деякі садівники завбачливо вистилають тонким шаром поролону дно і стінки плодозйомника. Так не травмуються плоди, не порушується на них восковий наліт, не ушкоджуються плодові гілочки.

Передчасно зняті плоди швидко псуються. Але і запізнюватися зі збиранням шкідливо, так як плоди швидко перестигають, багато - опадають, у дерев погіршується зимостійкість і врожайність наступного року.

У міру збирання плодів потрібно прибрати використані підпірки (чатали), продезінфікувати їх медьсодержащим препаратом і відправити на зберігання до наступного рясного врожаю.

Плодовий сад:вовчки- геть

Якщо на деяких плодових деревах утворилося багато вовчків, то восени можна видалити частину цих непотрібних пагонів. У жовтні потрібно обрізати хворі, зламані, висохлі гілки. Місце зрізу замазати садовим варом. Якщо треба обрізати досить товсту живу гілку, то зробити це можна восени. Виконуючи цю операцію, залишають пеньок близько 10 см, рану також закладають садовим варом. Навесні пеньок, оберігаючи від морозу основну гілку, зрізають на кільце.

На початку вересня можна підготувати посадкові ями для саджанців-новоселів. Восени значно багатшими вибір посадкового матеріалу. Загальноприйнята рекомендація про те, що саджанці кісточкових культур (вишня, слива, черешня, алича, абрикос), недостатньо зимостійких сортів яблунь і груш надійніше садити рано навесні, звичайно, вірна.

Однак і восени можна провести посадку, але завершити цю роботу потрібно за 20-30 днів до настання стійких низьких температур і замерзання грунту.

Зимовий прикоп саджанців

Якщо саджанці придбані пізніше 15 жовтня, то краще залишити в прикопі до весни. Влаштовувати його потрібно на незатоплюваному дощовими або талими водами місці. Для цього виривають канавку глибиною 45-50 см в напрямку із заходу на схід. Потім необхідно зрізати південний бортик під кутом 45 ° і укласти саджанці так, щоб вони корінням упиралися в північний бортик.

В цьому випадку вершинка саджанця виявиться спрямованої на південь і розташована близько до грунту. Коріння присипають родючим грунтом верхнього шару, не залишаючи пустот і проводять рясний полив. Над корінням насипають горбок заввишки близько 35 см, шириною 40-50 см.

    ПОРАДА 
Не вкриті ґрунтом частини саджанців, зимуючих в прикопі, потрібно захистити від зайців і гризунів. З цією метою знизу і зверху їх обкладають ялиновим гіллям. Якщо за зиму сніговий покрив складе 80 см, то на початку весни над місцем прикопа його необхідно зменшити до 30-40 см.

Якщо яма підготовлена восени для весняної посадки, то її на зиму слід засипати родючої сумішшю, щоб в ній не накопичувалася вода. Навесні яму частково відкопують. Роблять в ній горбок потрібної висоти На цей горбок ставлять саджанець так, щоб його коренева шийка (місце відходу від стовбура дрібних корінців) після посадки і поливу перебувала на рівні ґрунту або трохи нижче (на 3-5 см).
покупка і посадка саджанців восени


29-09-2020, 16:34 135