Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Як підготувати сад до зими? 8 найважливіших справ
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як підготувати сад до зими? 8 найважливіших справ


Успішна зимівля рослин - це запорука їх декоративності і гарного врожаю в майбутньому сезоні. Якою буде майбутня зима, боюся, не знає ніхто, навіть синоптики. Тому завжди краще перестрахуватися і виконати весь перелік необхідних робіт з підготовки саду до зими. Потім, стоячи біля вікна з чашкою ранкової кави, можна спокійно милуватися заметами, хуртовинами і силуетами рослин ... При цьому радіти не тільки тому, що наші ноги в теплі, а й тому, що рослинам комфортно спиться. Отже ...

1. Осінні підгодівлі

Не варто нехтувати цим правилом, багато речовини сприяють саме благополучної зимівлі і забезпечують якісне цвітіння в наступному сезоні. У разі плодових це означає, що забезпечують урожай.

В першу чергу, це фосфор і калій. Нагадаю, азот ми виключили з підгодівлі вже з середини літа (крім однорічних, їм не зимувати). Азот сприяє зростанню, а все виросло занадто пізно вимерзне взимку і може спричинити інші проблеми. Тому восени ніякого азоту або його мінімальна кількість, але - фосфор і калій. Що саме?

Можна використовувати суперфосфат, подвійний суперфосфат, сірчанокислий калій і внести рекомендовану на упаковці дозу в пристовбурні кола. Можна піти більш сучасним методом і використовувати комплексні мінеральні добрива, розроблені спеціально для осені. В їх основі фосфор, калій, може бути трохи азоту (це не страшно) і мікроелементи, теж дуже необхідні нашим зимуючим у відкритому грунті рослинам.

З приводу термінів цих підгодівлі. Починати їх можна вже в кінці літа і проводити до настання перших справжніх морозів. Багато помиляються, вважаючи, що перший заморозок зупиняє розвиток рослини. Ні, це лише сигнал вершкам повністю приготується до зими. А корінці, навпаки, краще ростуть саме в грунті з температурою + 8 ... + 10 градусів (грунт ще довго остигає) і продовжують живити рослину.


2. Спробуйте загартувати коріння

Всім відомо, що джерелом тепла в морозний час для рослин служить земля. Добре, якщо у вашому регіоні сніжні зими, сніг - краще ковдру для коренів, він не дозволяє морозу проникати до коріння рослин і зберігає тепло, що йде від землі.

Але якщо морози без снігу, то це дуже небезпечно. Причому дерева з пошкодженими морозами корінням гинуть не відразу, вони можуть навіть прокинутися навесні і навіть зацвісти, але потім загинуть. Якщо ви навесні виявите, що саджанець розвивається погано, повільно, то, швидше за все, це саме подмёрзлі коріння.

Можна, звичайно, спробувати врятувати рослина стимуляторами, що відновлюють коріння ( «Циркон», «Корневин», «Гетероауксин»). Але раніше практикувалося восени провести процедуру гарту коренів. Для цього приблизно в жовтні від штамба дерева відгрібають землю так, щоб оголилися товсті коріння, що ведуть до стовбура. Тримають їх відкритими до настання перших морозів, а потім засипають сухим землею і гарненько мульчують.

У чому сенс такої процедури і що таке «загартовування» для рослин? Зі зниженням температури в рослині відбуваються фізико-хімічні перетворення і виділяються речовини перешкоджають замерзанню клітин з рідиною. Як відомо, вода при замерзанні розширюється, і рослинні клітини лопаються - рослина гине.

Так ось таким відгортання землі і штучним зниженням температури в зоні коренів ми провокуємо рослина на виділення цих самих антифризів або криопротекторов. Спробуйте, головне не перестарайтеся, що не розкривайте коріння занадто глибоко.

3. Проведіть вологозарядні полив

Це одне з найважливіших умов гарної зимівлі. Головне - вибрати правильний момент. Його проводять вже після листопаду, але до моменту, коли почне промерзати грунт.

Тут ви, напевно, зіткнетеся з певною складністю: начебто і полити потрібно якомога пізніше, але і злити воду з водопроводу потрібно встигнути. Так що не «позіхайте».

Сенс правильного вологозарядні поливу просочити землю великою кількістю води на велику глибину. При цьому взимку рослини не будуть страждати від посухи, особливо якщо зима морозна і посушлива. Вода здатна підтягти до поверхні тепло з надр землі і коріння буде комфортно зимувати.

Скільки поливати? Тут немає єдиної рекомендації і не може бути. На піщаних грунтах, я виливаю по 100-120 л води на 5-6-річне дерево. Якщо грунти глинисті, таку кількість води може бути надмірним і замість користі принести шкоду.

4. Замульчуйте пристовбурні круги

Про користь мульчування, напевно, не знає тільки ледачий. Правильний, товстий шар мульчі (не менше 8 см), здатний врятувати рослини від багатьох проблем взимку: менше випаровується волога, після передзимових вологозарядні поливу краще утримується тепло землі в зоні коренів. Тільки от чи варто розуміти, що вкривати мульчею землю потрібно не тільки біля штамба, але на широкій площі навколо дерева, щоб захистити всю зону коренів.

У справу у мене йдуть всі рослинні залишки: опале листя, обрізки багаторічних культур, хвоя і навіть сухий бур'ян з сусідської ділянки (вже краще, ніж спалювати). Якщо дозволяють доходи, то можна використовувати торф, кору та інші матеріали. До речі, від стовбура дерева коштує трохи відступити, залишивши невеликий зазор 1-2 см, адже під час відлиг і танення снігу мульча неминуче намокне. Контакт штамба з товстим шаром мокрій мульчі це погано.

5. Проведіть осіннє викорінює обприскування

Суть його в тому, що пізньої осені, але при позитивних температурах, сад можна обробити дуже міцними розчинами, знищуючи суперечки хвороб і яйцекладки шкідників. Питання досить спірне, про що я писав в статті Осінні викорінює обприскування саду - потрібні чи не дуже?

Але, тим не менш, можете спробувати, особливо, якщо ваш сад сильно страждав в цьому сезоні від захворювань і шкідників.

6. Захист штамбів і гілок

Відразу хочу сказати, якщо ви вважаєте, що побілка рятує сад від тих же шкідників і хвороб, то я так не вважаю. Єдино для чого вона корисна, це захист від морозобоін.

В кінці зими-початку весни яскраве сонце сильно розігріває кору рослин, а нічні морози різко і сильно її охолоджують. Такі суттєві перепади температур і призводять до розриву кори - морозобоін. Але зауважте, відбувається це в кінці зими-початку весни. Тому і білити краще в цей час, адже звичайна побілка на основі вапна до весни не доживе.

А краще використовуйте більш сучасні стійкі садові фарби, а ще краще - садові бинти з агроволокна. Як Лайфхак можу порадити світлі колготки або сітки від цибулі і картоплі. Відмінно захищають не тільки від перегріву сонцем, але і від гризунів, зайців. Обмотують цими матеріалами стовбури і гілки вже в кінці осені (так зручніше).

7. Особливу увагу хвойним

Крім вологозарядні поливу, хвойним знадобиться обмотати гілки мотузкою, щоб велика кількість снігу не деформувало і не ламало гілки. Цей же сніг рекомендується акуратно струшувати вручну (акуратно !!!).

Для молодих саджанців варто встановити з південного боку екрани, що захищають їх від весняного сонця. Адже при ще замерзлої кореневої системи, не постачає рослину вологою, сонце здатне висушити хвою. Власне екран - це дві жердини, на яких закріплена світла тканина, мішковина, агроволокно і ін.

Ніяких добрив для хвойних не радив і радити не буду. Максимум 1 це з осені гарненько засинати пристовбурні кола компостом.

 
8. Побудуйте укриття

У разі, якщо ви вирощуєте більш теплолюбні рослини, ніж прийнято в вашому регіоні, або є сумніви, чи зможуть перезимувати маленькі саджанці, влаштуйте їм комфортну зимівлю.

Принцип тут простий. Недостатньо обмотати саджанець агроволокном або, як деякі, термоізоляцією з будівельного магазину. Таке укриття врятує лише від морозного иссушающего вітру, але від сильного морозу марно. Температура під таким укриттям буде точно такий же, як і зовні. Рослини тепло не виділяють, на жаль ... Пам'ятаємо, що джерелом тепла взимку для наших рослин може бути тільки земля. У морозні дні вона завжди тепліше, ніж повітря.

Тому і укриття потрібно робити широким, захоплюючи якомога більше площі пристовбурного кола. У простому вигляді це виглядає так. На саджанець ставлять перевернуте відро без дна або обрізаний 6-10 л пластиковий бутель, а зверху насипають гору листя і рослинних залишків. Добре б зверху прикрити п / е плівкою, зробивши як би дах, щоб листя сильно не намокали (сухе тримає тепло краще).

Якщо рослина велика і відро для нього тісно, то доведеться робити каркас з рейок або металопластикових труб і обмотувати агроволокном, а потім вже засипати листям. Головне, щоб між саджанцем і утеплює був повітряний зазор.

Добре б передбачити можливість іноді, під час відлиг, провітрювати спорудження, позбавляючись від конденсату. Звичайно, таке утеплення підійде для листопадних культур. Для вічнозелених, яким і взимку потрібно хоч трохи світла, доведеться повозитися більше.23-09-2020, 22:57 115