Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Купівля саджанців - як захистити себе від обману і розчарування?
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Купівля саджанців - як захистити себе від обману і розчарування?


Як купити те, що потрібно?

декоративні рослини

З декоративними рослинами, особливо трав'янистими, простіше: їх часто продають в контейнерах в сезон цвітіння. Тут відразу видно, що купується, і проблеми можуть бути тільки в плані приживлюваності рослини на новому місці.

Хоча, якщо зробити все необхідне:

    придбати рослину своєї зони обробітку,
    обірвати квіти, що ослабляють рослину,
    підібрати вихованцеві оптимальне місце,
    грамотно приготувати посадочну яму і правильно його туди посадити,
    притінити на перший час,
    своєчасно поливати, - то, власне, і проблем особливих не повинно бути.

плодові

З плодовими значно гірше: яблуню з яблуками не купиш. Тобто, купити щось можна, але цей варіант для середньостатистичного садівника не підходить.

Далі потрібно пошукати хороші розплідники в околицях, куди можна приїхати, подивитися на якість посадкового матеріалу, проконсультуватися з фахівцями і купити саджанці. По-перше, районовані, по-друге, відповідні сорту, по-третє, чи не змучені транспортно-продажними заходами.

У Європейській частині з розплідниками йде непогано. Особливо варто звернути увагу на розплідники при науково-дослідних інститутах плодівництва, у них дуже хороша база і грамотне поводження з посадковим матеріалом.

Якщо дістатися до розплідника не представляється можливим , доведеться звернутися до інтернет-торгівлі. Орієнтуватися треба, знову ж таки, на інтернет-магазини при розплідниках, близьких по клімату. Районовані сорти мережеві магазини не продадуть: величезна кількість посадкового матеріалу йде з Європи і в наших умовах вони або не переживають зиму, або живуть сезон-два.

Розплідників, що піклуються про свою репутацію на території України, стає все більше, і це дуже радує, хоча до цивілізованого ринку ще далеко. Є у нас вже і асоціації пітомніководов, дуже непогано звернутися до інформації, що публікується на їх сайтах, там багато корисного.

По термінах посадки: не треба поспішати! Нехай саджанці увійдуть в період спокою в розпліднику. Якщо страшно, що все розберуть - краще на сайті розплідника залишити заявку, а потім приїхати і забрати. З розсилкою простіше - розплідники не надсилали посадковий матеріал з відкритою кореневою системою в стадії вегетації. Тільки навесні і влітку по знижкам - але тут вже ризик самого садівника.

Перед покупкою непогано зрозуміти, чим рослина на карликовій підщепі відрізняється від високорослої, і як доглядати за модними колонновидной деревами. При цьому оцінити свою готовність до догляду за рослинами, призначеними для інтенсивного садівництва - він помітно відрізняється від класичного. В цьому відношенні покупка в розпліднику вигідніше, вона дозволить придбати не тільки потрібну рослину, але забезпечить безцінними рекомендаціями фахівця, який знає, чим саджанець оброблявся і як з ним звертатися.

Вірити характеристикам сортів?

Істотний момент - характеристики сортів. Тут до правди докопатися досить складно. На сайтах продавців опису часто відповідають рибальським байкам. Якщо потрібний сорт зареєстрований в Росреестра селекційних досягнень, значить, він пройшов випробування на території Росії в тих регіонах, для яких рекомендований. В Росреестра можна знайти і характеристики сорту.

Для зарубіжних сортів добре б дошукатися до характеристик, заявлених оригінатором, хоча тут теж не все гладко. Якщо в російських госсортіспитаніях прийнято спостерігати за поведінкою сорти кілька років, в різних регіонах і на різному агрофоне, то закордонний посадковий матеріал часом спостерігається рік-два на високому агрофоні і йде в реалізацію. Зрозуміло, що такі рослини в наших умовах заявлених характеристик не покажуть. Звідси і розчарування, і підозри в пересорте.

По країні гуляє також величезна кількість сортів плодових і ягідних рослин, в Росреестра по тим чи іншим причинам не зареєстрованих. Госсортіспитанія - захід довгий і недешеве. Більш того, якщо сорт за характеристиками програє раніше зареєстрованим сортам, то селекційним досягненням він вважатися не буде.

Виробникам ж потрібно якомога швидше випустити сорт в продаж. Для таких сортів також потрібно шукати характеристики, заявлені оригінатором, але ставитися до них доведеться обережно, а також враховувати регіон походження.
21-09-2020, 13:56 69