Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Що не забути зробити в серпні садівникові?
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Що не забути зробити в серпні садівникові?Не знаю, у кого як, а в мене серпень асоціюється зі стоянням біля плити, нескінченними банками, контейнерами, пакетами для заморозки і не просихає кухонним комбайном. Крамольні думки з приводу роздати частину врожаю не реалізуються, тому що у всіх друзів і знайомих така ж ситуація.Але ж ні! Он на листках огірків плями з'явилися, на помідорах - щось на фітофтори схоже, в саду хтось листя гризе, смородина заросла зовсім .... Знову обприскувати, годувати, проріджувати ... травень з його нескінченною прополкою, поливом і підгодівлею сприймається з серпня як самий благодатний місяць. І все ж сад і город - це щастя, об'єкт турботи і гордості, годувальник і лікар. Вихованець. А значить, треба про нього подбати. Як це зробити в серпні, розповім в цій статті.

плодовий сад

Якщо дерева усипані плодами, не треба дратуватися на тему: «Куди це все подіти? !!», для початку треба поставити підпірки під гнуться гілки, щоб вони не поламалися. Кращі підпірки - рогатини, вони, як правило, кору на гілках не ушкоджують, і гілки з них не зіскакують.

У серпні більшість плодових не тільки дарують нам урожай, але і закладають плодові бруньки майбутнього року, добре б їм допомогти. Допомога виражається в підгодівлі і розгоні шкідників. Годувати потрібно фосфорно-калійними добривами, азот в цій справі не помічник. Можна зольним настоєм обприскати крону (дуже корисно!) І насипати золи по периметру крони з розрахунку 3 склянки на квадратний метр. Органіка в вигляді трави теж зайвою не буде. Про всяк випадок нагадую, що золу можна змішувати з мінеральними добривами!

Після викопування цибулі і часнику залишилися уламки стебел, обрізані корінці корисно скласти в пристовбурні кола, ближче до стовбура - шкідники в таке смердюче місце зимувати не підуть. Маленькі некондиційні цибулини можна в пристовбурні кола посадити - і цибулька зелений буде восени, і шкідників неприємно. Не менш доречні в складі органіки здорові томатні листя і виламані пасинки.

Падалиця - серпнева повинність. І збирати клопітно, і залишати небажано, тому що вибралися гусениці полізуть знову на дерево за новою порцією. Якщо під рукою є діти / онуки можна організувати змагання зі збору падалиці - набрав більше отримує приз.

Боротьбу з плодожеркою припиняти не можна - в спекотне літо метелики виявляють високу демографічну активність і може поріддя навіть третє покоління, яке зі свіжим апетитом накинеться на пізні плоди. Втім, літо, скоріше, дивне, ніж спекотне. Але навіть і в другому поколінні шкідників цілком здатне зіпсувати половину врожаю.

Тобто светоловушки, ємності з пивом або квасом в кроні прибирати не треба, а от регулярно очищати і оновлювати їх необхідно. Ночі стають довшими, часу для шкідництва у нічних комах (а вони в більшості нічні) більше.Вишні, черешні та абрикоси вже, як правило, нахапали грибних захворювань, саме час обробити їх фунгіцидами, плоди всі зібрали, тепер можна.

Якщо ще не починали окуліровку (щеплення ниркою), час є: до третьої декади серпня в регіонах з коротким влітку, до кінця серпня - там, де половина вересня ще літо. Дуже рекомендую освоїти цю просту операцію всім - вона надзвичайно розширює можливості.

ягідники

Ягідники своє відпрацювали, треба сказати їм спасибі і допомогти в закладці врожаю наступного року. У смородини, агрусу і йошти в першій половині серпня вирізати старі пагони і прорідити нові, прищипнуть верхівки для кращого плодоношення на наступний рік, обробити в залежності від хвороб і шкідників, підживити і товстенький замульчувати.

Не ремонтантні сорти малини вже відплодоносили, значить, старі пагони можна вирізати, нехай наростають і міцніють нові. Молоду поросль корисно прорідити, залишивши незагущающіе сильні пагони. Обробити і погодувати.Поки колупаємося в чагарниках, непогано відвадити від них шкідників: посадити біля кущів багаторічні або декоративні луки, користь буде від будь-яких.

Ожина в серпні закінчить плодоношення, після цього старі пагони вирізати, нові підгодувати і сформувати відповідно регіону (сланкі або стоячі).

Для садової суниці, яку вирішено розмножити або оновити плантацію, на початку серпня пора готувати місце. Щоб земля до моменту посадки кущів встигла осісти, а мікроорганізми - освоїтися. Розсаджувати вуса від намічених кущиків в більшості регіонів треба встигнути до останнього тижня серпня.

Жителі півдня можуть розтягнути це задоволення до середини вересня. Перед холодами кущика потрібно вкоренитися і налагодити контакти з грунтовими жителями. Ту садову суницю, для якої переїзд не передбачений, звільнити від зайвих вусів, підгодувати і обробити від шкідників.

Багаторічний слабо розростається цибулю в суниці теж буде доречний, наприклад, цибуля косою. І відростає він раніше початку активності довгоносиків, і викопувати його не треба, і цвіте красиво. Низькорослі декоративні луки - Моли, Островського, теж будуть симпатично виглядати в суничної грядці.

Ремонтантна суниця в серпні цвіте і плодоносить, значить, їй потрібен полив, підживлення (калій зробить пізні ягоди солодший) і підпори для квітконосних пагонів: ночі вже довший, роси частіше, на землі рослинам лежати не комфортно.

   
плодові ліани

Виноград і актинідія в серпні вже плодоносять. Виноград - кистями, актинідія - окремими ягідками. Відносно плодоношення актинидия нагадує мені малину і ожину: ми їх збираємо через день. Але якщо немає можливості відвідувати кущі раз в два дні, краще зібрати недостиглі ягідки, вони дуже добре дійдуть в лежанні.

В процесі дозрівання винограду листя, затінюють кисті, краще обірвати - нехай ягоди набирають сонечко. Пасинки теж повиламуємо. У актинідії ні листя, ні пагони в цей час обривати / обрізати / обламувати небажано, у неї активну сокоруху і в процесі «плачу» втечу втрачає багато поживних речовин. З згортанням соку у цього рослини не дуже

Лимонник ягідки в серпні вже зав'язав, але дозріють вони у вересні. Так що лимонник поки чіпати не треба.

Ремонтантна малина цвіте і починає плодоносити. Якщо жарко і сухо, її обов'язково потрібно регулярно поливати. Погодувати, оприснув зольним настоєм по листю - ягоди будуть смачніші. І теж вирізати загущающі пагони - нехай на ягодах зосереджується.28-08-2020, 22:29 144