Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Пастки для яблуневої плодожерки : опис
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Пастки для яблуневої плодожерки : опис


У моєму саду ростуть плодові дерева, які щорічно радують відмінним урожаєм. Однак кожен сезон доводиться невпинно захищати дерева від шкідників, які не проти поласувати яблуками. Значної шкоди завдає яблунева плодожерка, і якщо не вжити заходів, то вагома частина врожаю потрапляє в компостну купу: яблука завчасно обсипаються і загнивають через пошкодження личинками шкідника. Спочатку для захисту дерев від плодожерки я користувалася хімічними препаратами, але потім перейшла на безпечний з точки зору екології метод.

Вести боротьбу з плодожеркою починаю, коли на яблунях з'являються бутони. В цей час використовую яскраві пастки жовтого кольору. Нарізаю шматки картону розміром 20х20 см, обклеювати їх кольоровим папером і обмотую скотчем, щоб конструкція не розмокла під дощем. Потім наношу на них шар клею від гризунів, який здобуваю в садовому центрі. У кожній пастці передбачаю отвір для петельки. Липкі конструкції підв'язують до гілок яблунь. Пастки періодично звільняю від налиплого комах і оновлюю на них шар клею.

Непоганий результат у боротьбі з яблуневої плодожеркою дають і рідкі приманки для комах. У крони яблунь я подвешиваю кілька пластикових ємностей з-під майонезу або морозива. У них наливаю солодку заграла рідину, на запах якої летять метелики. Цю приманку готую з того, що знайдеться під рукою: очищення яблук, шкурки бананів, але тільки не цитрусових. У хід йдуть також старе варення, мед, скислий компот, цукор.

Рідину для приманок готую на дачі в спеціальному відрі, яке наповнюю водою, кидаю «солодощі» (кількість довільна) і паличку свіжих дріжджів (100 г). До наступного приїзду на дачу (через тиждень) приманка готова. Розливаю по дрібним ємностей, які підвішують у крони дерев. Приїжджаючи на дачу, обов'язково звільняю відерця від комах: проціджую рідина, видаляю «бранців», після чого до старої брагу додаю порцію свіжоприготованою.

Плодожерка здійснює свої «чорні справи» все літо і постійно летить до моїх яблуням з сусідніх ділянок, тому пастки і приманки продовжую оновлювати аж до збору врожаю.

Описаний метод, звичайно, не дає 100-відсоткової захисту від личинок плодожерки, влітку невелика частина плодів все ж обсипається і виявляється пошкодженої личинками шкідника. Однак ці втрати несуттєві: восени я збираю хороший урожай екологічно чистих красивих яблук.

2-05-2020, 21:47 118