Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Сад,догляд » Чим гарна клонова підщепа
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Чим гарна клонова підщепа


У розплідниках можна зустріти саджанці на клонових підщепах. Часом садівники не знають, хороший це ознака чи ні. Розберемося, що це таке і в чому переваги таких саджанців.

Клонові підщепи отримують вегетативним способом, вкорінюючи живці. Такі підщепи зазвичай бувають карликові або напівкарликові. На перших висота дерев не перевищує 2-3 м, на других - близько 3-4 м.

Відрізнити саджанці на клоновій підщепі нескладно - у них зазвичай мочковата коренева система, коріння приблизно однієї довжини і товщини, а скелетні корені не виділяються. Саджанці на клонових підщепах мало різняться по довжині і товщині штамба, для них характерна вирівняність.

Переваг у клонових підщеп досить. Дерева на такій підщепі мають компактну крону, їх легко обрізати, збирати з них урожай, вони підходять для невеликих за площею садів. Рослини відрізняє скороплідність, дерева зазвичай швидше вступають в плодоношення в порівнянні з саджанцями на насіннєвій підщепі. Неглибока коренева система дозволяє вирощувати плодові дерева на ділянках з високим рівнем стояння грунтових вод. За рахунок хорошого освітлення крони плоди бувають більшими і смачніші, в них накопичується більше цукрів.

Однак, вибираючи саджанець на клонових підщепах, потрібно враховувати і недоліки. Такі дерева вимагають більше догляду, харчування і вологи в порівнянні з деревами на насіннєвій підщепі. Поверхнева коренева система може створювати проблеми - вона більш чутлива до морозів і посухи. Саме тому такі дерева вимагають опори навіть в дорослому стані. Не завадить їм і додаткове мульчування пристовбурного кола для захисту кореневої системи.

3-04-2020, 16:00 144