Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Різне » Як садити рослини, якщо грунтові води близько до поверхні
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як садити рослини, якщо грунтові води близько до поверхні


Зростання, розвиток, плодоношення плодових і ягідних культур, а також тривалість їх життя багато в чому залежать від рівня грунтових вод на ділянці. І це обов'язково потрібно враховувати. Яблуня і груша, наприклад, добре ростуть в саду, якщо цей рівень не перевищує 250 см від поверхні грунту, для сливи, вишні і обліпихи цей рівень становить 200 см, для ягідних кущів - 80-100 см. Суниця нормально росте і плодоносить при рівні 40-60 см.

Якщо грунтові води зосереджені вище рекомендованого рівня, то від традиційних посадочних ям краще відмовитися і на місці посадки саджанців провести глибоке (30-40 см) перекопування грунту. Можна обробляти плодові та ягідні культури на горбках і грядках, використовуючи для яблуні і груші карликові підщепи з неглибокою кореневою системою. Однак слід пам'ятати, що тривалість життя, наприклад, яблуні на карликовій підщепі, яка росте на пагорбі, становить не більше 15 років.

Саджанець при посадці ставлять корінням на поверхню грунту і засипають родючою землею. Висота  горбка над поверхнею грунту - від 20-30 до 40-60 см (в залежності від рівня грунтових вод). У міру розростання кореневої системи саджанця діаметр горбка потрібно збільшувати. Крім того, потрібно стежити за тим, щоб між пагорбами або грядами не накопичувалася вода. Хороший варіант - відвести зайву вологу, зробивши канавки, що впадають в основну дренажну «артерію».

25-03-2020, 21:43 87