Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Різне » Готуємося до щеплення в саду
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Готуємося до щеплення в саду


Садівники, які займаються щепленням дерев, в лютому зазвичай заготовляють або набувають живці потрібних сортів. Розповімо, як їх зберегти до моменту щеплення і як перевірити якість.


Заготовлювати живці можна в період відлиг. У морозну погоду деревина стає крихкою і замість зрізу виходить скол. Крім того, перепад температур при контакті теплої рук з холодними пагонами може пізніше призвести до пошкодження тканин.

Живці зберігають при температурі близько 0 ° в холодному підвалі або звичайному холодильнику. Важливо, щоб деревина не втратила вологу, тому їх загортають у зволожене ганчір'я і плівку. Якщо немає підвалу, а в холодильнику зберігати живці складно, слід відправити їх на дачну ділянку. Там їх влаштовують під снігом в тінистих північних куточках, де він довго не тане. Живці також упаковують у вологу тканину і обертають плівкою. При запізненні з щепленням або ранньому таненні снігу можна закопати їх у землю там, де вона довго залишається холодною.

Можна нарізати живці і напередодні щеплення, особливо якщо не було сильних морозів. Фахівці вважають, що, чим пізніше заготовлені живці, тим швидше у них прокидаються нирки, і щепа з підщепою буде зростатися швидше.

При пізній заготівлі живців необхідно перевірити їх якість. Для цього зрізують по парі живців кожного сорту, витримують у воді при кімнатній температурі 5-7 днів. Потім бритвою або гострим ножем роблять поздовжні і поперечні зрізи на держаках і за забарвленням тканин оцінюють стан кори, камбію, деревини, а також нирок. Якщо всі тканини світлі, то живці можна сміливо використовувати для щеплення.

25-03-2020, 15:45 78