Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Різне » Курячий послід - в компостну купу
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Курячий послід - в компостну купу


Свіжий пташиний послід компостують, щоб зберегти азот і фосфор в цій цінній органіці. В саду виділіть тінисте, що не затоплюється талими і дощовими водами місце. Не влаштовуйте компостну купу в ямі, інакше під час рясних опадів у ній буде накопичуватися зайва волога.

Дуже зручно використовувати для компостування контейнер або ящик зі знімними бортами. На дні ємності повинен виявитися шар торфу (30 см), соломи або тирси, на ньому - свіжий або підсушений послід або підстилка з послідом (30 см). Далі слід такий же шар соломи або трави, наприклад з газонокосарки або виполоти бур'янів.

Цей «листковий компостний пиріг» можна накрити чорною плівкою, щоб скоротити зайве вплив атмосферної вологи. До того ж темний «одяг» дозволяє скоротити втрати азоту і фосфору і обмежує поширення різкого специфічного запаху посліду.

Компост більш високої якості можна приготувати, якщо для прошарку використовувати не тільки торф і солому, а також підмішати трохи фосфоритного борошна (досить 2-4% від усього обсягу  матеріалів). Процес гниття прискориться, якщо до купи закласти рослини-каталізатори - деревій, хамемелюм, живокіст.

Приблизно через півроку структура компосту стане сипучою, з високим вмістом доступних для рослин елементів. Вологість такого субстрату становить приблизно 70%. Правильно приготовлений готовий компост не містить личинок комах, насіння бур'янів, не видає характерного запаху.

Послід можна компостувати і без спеціальних скриньок. Досить розстелити на землі плівку, укласти на неї товстий шар торфу і соломи, а потім шар за шаром інші матеріали компостної купи.

Дозрілий компост можна вносити в грядки навесні, перед висадкою розсади і посівом насіння. При наявності великої кількості компосту пізньої осені його розсипають на поверхні грунту і перекопують, якщо в цей час стоїть суха погода, землю рясно поливають.

8-03-2020, 22:04 71