Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Різне » Кісточкові культури: вибираємо саджанці, проводимо посадку
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Кісточкові культури: вибираємо саджанці, проводимо посадку


 При виборі сорту не треба покладатися на поради продавця, так як його завдання - продати товар, а не допомогти з вибором.

Думки фахівців щодо термінів посадки кісточкових культур розходяться: одні вважають, що краще проводити цю роботу восени, інші - навесні. Практика показує, що прийнятні обидва варіанти.

Осінню посадку проводять з урахуванням того, що молоді рослини повинні встигнути прижитися, що називається «схопитися за грунт» до настання холодів. Вересень - оптимальний період для посадки саджанців, але навіть якщо ця робота запланована на весну, придбати молоді рослини потрібно восени, так як в цей час розплідники пропонують максимальний вибір сортів.

Слід пам'ятати, що посадковий матеріал занадто ризиковано купувати на стихійних ринках, що розкинулися уздовж шосейних доріг або у випадкових продавців. Посадковий матеріал, представлений в подібних місцях, може виявитися родом з південних районів. В цьому випадку деревця, швидше за все, підмерзнуть в найближчу сувору зиму. Купувати саджанці потрібно в розплідниках і перевірених, що добре зарекомендували себе садових центрах.

 При виборі саджанця зверніть увагу на те, що у кореневої системи має бути присутня мочка розгалужених здорових коренів, без яких рослини погано приживаються. Краще купувати саджанці з відкритою кореневою системою, так як рослини із закритою кореневою системою зазвичай гірше розвинені. Вони вимагають більш ретельного догляду, пізніше вступають в плодоношення. Дуже часто у продаваних саджанців не зняті листя, їх потрібно терміново ошмигнуть (видалити), інакше не уникнути осушення рослин.

Вишня і слива не переносять затінення, вони готові жити на окультурених, досить родючих, середньосуглинистих, водопроникних грунтах з нейтральною реакцією ґрунтового розчину Ці культури чуйні на вапнування грунту .. Місце, відведене для них, потрібно захистити від холодного вітру. Вишні і сливі не підходять підніжжя схилів, всілякі западини: в них застоюється холодне повітря і частіше трапляються заморозки під час цвітіння.

При посадці між деревами вишні потрібно залишити відстань 3-4 м, сливи - 4-5 м. Ями формують глибиною 40-50 см і діаметром 50-60 см. На среднеокультуренной грунтах в них вносять по 10-15 кг перегною, 80-100 г суперфосфату, 40-60 г калійної солі або сірчанокислого калію. Азотні добрива і вапно при посадці краще не вносити, щоб виключити опіки коренів. Коренева шийка після посадки повинна виявитися на 3-5 см вище рівня грунту. Після посадки проводять полив з розрахунку 1-2 відра води на кожну рослину. Грунт навколо саджанця мульчують торфом або перегноєм, щоб зберегти вологу.

На третій рік після посадки навесні вносять сечовину (20 г на 1 кв. М) в пристовбурні кола під неглибоке перекопування. Восени наступного року вносять вапно (300-400 г на 1 кв. м). Надалі вапнування грунту проводять з інтервалом 5 років.

4-03-2020, 21:23 84