Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Різне » Саджанець для саду : як вибрати
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Саджанець для саду : як вибрати


Сьогоднішній ринок не страждає від дефіциту пропонованого посадкового матеріалу - будь то саджанці плодових дерев, ягідних кущів або декоративних і квіткових культур. Однак недосвідченому садівникові-любителю не завжди буває легко відрізнити хороше від поганого у величезному морі пропозицій. Чим же слід керуватися і на які моменти звернути особливу увагу при покупці саджанців на думку фахівця-професіонала?

Перше, про що слід пам'ятати, - ніколи не купуйте посадковий матеріал у випадкових людей на ринках або близько платформ станцій приміських поїздів. У кращому випадку ви станете власником зовсім не того сорту, який хотіли посадити. У гіршому - це може бути дичка плодової рослини, а то і зовсім якась листяна порода - дуб або осика. Викликає занепокоєння повінь ринку саджанцями, привезеними з південних регіонів і навіть Криму. Про сертифікаційне свідоцтво карантинної чистоті привезеної партії від шкідників і хвороб можете навіть і не питати.

Крім того, сприятливі умови південного клімату, а також допінгове використання органічних або азотно-мінеральних добрив призводять до того, що саджанці характеризуються потужним вегетативним ростом і, викопані до кінця природного завершення вегетації, мають невизревшей малозімостойкіх деревиною. Таку деревину можна легко визначити за кольором кори саджанця - вона, як правило, зелена і не має характерних для кожного сорту забарвлення і опушення. Так, Антонівка звичайна повинна мати світло-коричневу кору, Антонівка золота - темно-коричневу, Мелба - інтенсивно червону.

Дуже часто використання азотних добрив в кількості, що значно перевищує норму, може зіграти з покупцем злий жарт. Підвищена доза азотних добрив у саджанців абрикоса, вишні і сливи стимулює утворення пагонів другого порядку, у абрикоса навіть третього і четверного. Таким чином, за один рік вдається отримати не одну втечу, а ціле деревце, за кількістю розгалужень якого продавець переконує, що перед вами 2-3-річний саджанець.

Особливе питання по карликових підщепах. Карликовими підщепами для яблуні є численні вегетативно розмноувальні форми. Однак переважна їх більшість не володіє достатньою зимостійкістю.

Якщо ж кліматичні умови вашого регіону дозволяють мати дерева на карликових підщепах, не забувайте, що крім позитивних сторін існують і негативні - висока вимога таких саджанців до рівня ґрунтової родючості, слабка посухостійкість, короткий термін продуктивного плодоношення.

Як же відрізнити при покупці саджанець на карликовій підщепі від звичайного?

Перш за все потрібно звертати увагу не на низькорослість, а на кореневу систему - у рослини на карликовій підщепі вона мочковата, густа, без головного кореня, кореневі волоски однакові по товщині, відходять від підземної частини підщепи під майже прямим кутом, нагадуючи йоржик для миття пляшок. Але найголовніше - це слабо-бордовий колір деревини коренів, якщо обережно зішкребти її нігтем. У насіннєвих підщеп деревина коренів на зламі має світло-зелене або біле забарвлення.

Карликовими підщепами для груші вважаються деякі форми вегетативно розмножуваної айви і насіннєві підщепи горобини звичайної і аронії (горобини чорноплідної). Однак крім того, що термін життя таких дерев дуже обмежений, за ними потрібно певним чином доглядати, в іншому випадку вони швидко загинуть.


3-03-2020, 16:18 98