Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Різне » Саджанець плодових дерев - на горбок
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Саджанець плодових дерев - на горбок


В яких випадках плодові дерева висаджують на горбки?

Присадибні і дачні сади часом доводиться закладати на досить сирих ділянках, а також з високим стоянням грунтових вод. У цих випадках підвищити продуктивність плодових дерев можна, якщо саджанці висаджувати на горбки діаметром 2-3 м, висотою - до 1 м.
 
Крок перший - вбиваємо міцний кол, по поверхні грунту подумки прокреслює коло радіусом 1,5 м, розсипаємо добре перепрілий гній, перекопують грунт на глибину багнета лопати і вирівнюємо поверхню.
 
Крок другий - приставляє саджанець до кілка так, щоб основні гілки виявилися спрямовані уздовж ряду дерев, і підв'язуємо його до кілка, коріння рослини при цьому повинні знаходитися над землею, а коренева шийка - на 5-7 см вище рівня майбутнього горбка.
 
Крок третій - за межами кола лопатою набираємо грунт і підкидаємо її до дерева, стежачи за тим, щоб коріння рівномірно розподілялися по колу і похило до поверхності грунту. Після того як буде сформований горбок потрібних розмірів, у штамба робимо лунку діаметром 65-70 см і проводимо полив.
 
На ділянках з високим стоянням грунтових вод навіть при посадці плодових дерев на горбки необхідно передбачити дренажну систему для відводу надлишкової води.

2-03-2020, 22:40 124