Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Різне » Арки в ландшафтному дизайні саду : конструкція
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Арки в ландшафтному дизайні саду : конструкція


Арка на дачі - це спеціальна конструкція, яка використовується для поділу зон ділянки. Арка в ландшафтному дизайні може грати роль підпірної конструкції для рослин. Варіанти використання арки в дизайні саду розглянуті в цьому матеріалі.

Арка являє собою склепінчасте або пряме перекриття, розташоване між двома опорами. Ця опора найчастіше використовується в садах, вона робиться з дерева або металу (інколи з цегли або каменю) і обвивається ліанами. Арка повинна правильно розташовуватися в саду - безглуздо ставити її посеред газону або збоку від доріжки, вона повинна кудись вести, крізь неї проходять, через склепіння арки повинно бути видно щось дуже привабливе, наприклад красивий кущ, дерево, статуя.

Висота і ширина арки повинні дозволяти комфортно проходити і стояти під нею, в'юнкі рослини, що ростуть на ній, не повинні загороджувати дорогу і чіплятися за одяг і волосся. Виходячи з цих міркувань мінімальна ширина арки повинна бути 1,2-1,5 м, а висота не менше 2,1-2,2 м. Звичайно, біля арки повинна бути «товщина», бокова стінка, біля якої, власне, і будуть рости ліани. Її мінімальна величина 50 див.

Форма арки може бути найрізноманітнішою: круглою, прямокутною, трикутною, витягнутою, готичною.  Дуже цікаво, коли до арки примикають не ліани, а чагарники або навіть дерева, наприклад бузки, ялівці, сорт дуба 'Фастігіата'. Звичайно, ті гілки, які заходять всередину арки, вистригають.

Опис арки в ландшафтному дизайні саду на дачі

Опис та фото арки в ландшафтному дизайні дозволяє сформувати загальне уявлення про призначення подібної конструкції. Якщо арка має достатню товщину, дуже непогано закрити її тонкою металевою сіткою, рослинам буде так зручно підніматися по ній вгору. Над стежиною, що йде від хвіртки, можуть розташовуватися відразу кілька арок, поставлених через певну відстань.

Вхід на ділянку дає нам перше уявлення про сад і, звичайно, про його господарів. Поставтеся до його оформлення з усією відповідальністю, акуратність - це мінімальна вимога. Не бійтеся експериментувати з ліанами, постарайтеся зробити ваше хвіртку привітною і симпатичною. Традиційним є варіант, коли хвіртка оформляється з допомогою арки, яка в цьому випадку повинна поєднуватися з дизайном огорожі і воріт.

Далі представлені фото арки в саду, розташованому у відповідності з різними стилями ландшафтного дизайну:

1-03-2020, 20:43 126