Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Різне » Розвилка в кроні дерева
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Розвилка в кроні дерева


Садівники часто стикаються з гострими розвилками в кроні. Рясні врожаї яблук можуть привести до розлому стовбура, що викликає серйозні побоювання за долю дерева.

Дійсно, гілки, що утворюють гостру розвилку, неміцно зростаються в місці з'єднання, з часом там утворюється роздираючи кору, тріщина, а потім і розлом стовбура. Крім того, в розгалуженні пагонів накопичується волога і розвиваються шкідливі мікроорганізми, що викликають хвороби.

Ідеальний варіант - усунення розвилки в молодому віці. У цей момент ще можна виправити крону шляхом поступового відгинання гілок. Пагони прив'язують до стовбура або кілків, вбитих в землю, відтягують їх донизу за допомогою важків, вставляють розпірки, надаючи їм горизонтальне положення. Ці операції проводять на молодих пагонах до їх одревеснения (до середини літа). Важливо не надто відгинати пагони і не прикріплювати шпагат до кінців гілок, щоб не отримати дуги. На вершині дуги обов'язково утворюються загущаючі крону дзиги. Гілки відтягують, закріпивши шпагат за середину або ближче до основи.

Пагони товщиною 2-3 см важко відігнути, вони можуть відламатися. Для додання потрібного положення пагони злегка підпилюють внизу, у місця відходження від стовбура. Роблять 5-8 надрізів на відстані близько 1 см один від одного. Гілку відгинають і прикріплюють до кілочків. Ранки від підпилювання зазвичай швидко затягуються.

Однак частіше садівники звертають увагу на проблему, коли дерево вже сформувалося. В цьому випадку впоратися з розвилкою складніше.

Тимчасовий захід - скріплення розвилки за допомогою джгутів або металевих скоб. Цей прийом може протягом кількох років підтримати гілки, однак потрібно стежити, щоб скоби або джгути не врізалися в наростаючі тканини.

Краще рішення проблеми - видалення конкурента. За правилами це необхідно зробити, поки дерево молоде, протягом перших 2-3 років після посадки. У дорослого дерева доведеться вибрати найбільш розвинений вертикально зростаючу гілку з двох, що утворюють розвилку. Слабку гілку укоротіть приблизно наполовину, але не зрізайте зовсім. Протягом 1-2 років залишений сильний пагін буде потовщуватись і пережене у розвитку укороченого слабкого конкурента. Через два роки можна остаточно видалити зайву гілку, зрізавши її на кільце.

14-04-2020, 16:23 92