Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Весняний догляд за чорною смородиною: 5 важливих справ
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Весняний догляд за чорною смородиною: 5 важливих справ
1. Замульчуйте грунт під рослинами, щоб не тільки зберегти вологу, але і знищити такого небезпечного шкідника чорної смородини, як листкова вогнівка. Відповідні для цього матеріали - торф, компост і пісок, насипте їх шаром 10-12 см. Можна застелити пристовбурні кола темною плівкою, мульчующим папером, а в центр куща засипати землю горбком висотою 15-18 см.

2. У середній смузі чорна смородина зазвичай цвіте з 8 по 17 травня. На цей період в середину куща можна увіткнути гілку квітучої бузини, щоб відлякати вогнівку, що прилетіла з сусідніх ділянок.

3. Рясне цвітіння не гарантує високий урожай. Через зниження температури до 11 ° і ранкових заморозків зав'язі можуть обсипатися. Слідкуйте за прогнозом погоди і, якщо очікується різке похолодання, з вечора рясно полийте кущі, а потім укрийте їх лутрасилом, мішковиною або плівкою.

4. Збільшити зав'язування плодів допомагає обприскування смородини під час масового цвітіння розчинами борної кислоти (0,03%) або марганцевокислого калію (0,01%). Якщо в період цвітіння стоїть холодна погода, то у вечірні години кущі можна обробити розчином сечовини (1%).

5. Після цвітіння за умови, що кущі не приймали «гарячий душ» в квітні, рослини корисно обробити настоєм кульбаби (600 г зеленої маси з корінням потрібно подрібнити, залити водою (10 л) і настояти 10-12 годин). Це обприскування захистить кущі від попелиці, кліщів і смородинного пильщика.

23-03-2020, 16:06 172