Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Лох багатоквітковий - дивина зі Сходу
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Лох багатоквітковий - дивина зі Сходу


Досить дрібні плоди гумі (масою до 2,5 г) розташовуються в пазухах листків по 1-2 ягоди. На початку дозрівання вони жовтіють, потім стають червоними або оранжево-червоними і ефектно переливаються на сонці завдяки сріблястому нальоту на шкірці. Дозрівають плоди неодночасно, на це йде не менше 15 днів, і міцно тримаються на гілках.

Смак у них кислувато-солодкий, злегка терпкий, але при повному дозріванні цей недолік зникає. Кісточка довгаста, ребриста, становить близько 20% від загальної маси плоду.

Гумі відноситься до сімейства лохів. У культурі поширений лох багатоквітковий (це ботанічна назва рослини). Висота рослини в культурі становить 1,5-3 м. Цей плодовий кущ цілком декоративний: листя у нього еліптичні, красиві, з сріблястим нальотом, квітки дрібні, жовті, частіше парні. Вони виділяють сильний солодкуватий аромат, який приваблює бджіл.

Теплолюбний лох при температурі нижче 15 ° підмерзає, але в подальшому добре відновлюється за рахунок прикореневих пагонів. Коріння в грунт проникають неглибоко, добре розвиваються на будь-яких грунтах, якщо посадочні ями ретельно заправлені органічними мінеральними добривами. Коренева поросль не утворюється.

Розмножують лох багатоквітковий насінням і відведеннями. Свіжозібране насіння (схожість підсушених дуже низька) висівають в жовтні на підготовлену грядку. Навесні сходи пікірують. У перший рік життя сіянці виростають у висоту на 10-30 см, їх залишають у грунті для дорощування. До осені другого року висота сіянців складає 50 см, у них добре виражені бічні відгалуження.

При вегетативному розмноженні ранньою весною гілки пригинають до землі, закріплюють в такому положенні і засипають до середини довжини пухким грунтом. До осені наступного року отримують хороший саджанець і відокремлюють його від материнської рослини. Можна розмножити гумі і зеленими живцями, але без укорочення листових пластинок.

Молоді рослини висаджують на освітленому, теплому місці, захищеному від вітру. Лох багатоквітковий мириться з півтінню, але плодоношення при цьому помітно погіршується. Рослині не підходять перезволожені ґрунти, але добре відгукується на поливи. Формування і обрізка рослини полягають у видаленні старих гілок . Кущі гуммі вступають в плодоношення з 3-річного віку і готові жити на одному місці до 20 років.

17-03-2020, 16:41 203