Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Ремонтантна малина: екологічно чистий урожай
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Ремонтантна малина: екологічно чистий урожай


Ремонтантну малину вирощувати набагато простіше, ніж звичайну. Правда, термін «ремонтантная» не зовсім точно визначає характер плодоношення. Ці сорти плодоносять як на дворічних пагонах, так і на однорічних, але добитися від них безперервного надходження ягід протягом теплого сезону неможливо.

Дуже важливо правильно вибрати місце для ремонтантної малини. На ділянці для неї відводять самий освітлений і теплий куточок. Навіть незначне затінення істотно затримує дозрівання плодів і знижує врожайність рослин. Найкраще посадити ремонтантну малину з південного боку від будинку, сараю і господарських будівель, біля паркану.

Надійним захистом від холодного вітру ремонтантной малині стануть також плодові дерева і чагарники. Крім того, в таких місцях взимку накопичується більше снігу, ніж на відкритому просторі. Навесні ці ділянки швидше скидають «біле покривало», а ніж раніше з посадок малини сходить сніг, тим раніше починають відростати пагони і, відповідно, раніше дозрівають плоди.

У червні у ремонтантних сортів інтенсивно ростуть однорічні пагони. Ближче до середини літа з'являються плодові гілочки, потім квітки, в кінці літа дозрівають ягідки.

Наземну частину ремонтантной малини обробляють в однорічному циклі: протягом сезону рослина встигає сформувати і пагони, і плоди. Пізньої осені або навесні однорічні пагони зрізують секатором до рівня грунту і спалюють, знищуючи тим самим більшу частину шкідників і хвороб. У зв'язку з цим ремонтантная малина практично не потребує хімічних обробках і плоди її завжди екологічно чисті.

Ягідний сезон неремонтантних сортів звичайної малини триває всього 2-3 тижні, ремонтантной - до 2 місяців. Навіть після короткочасного зниження температури повітря до -5 з зав'язі формуються нормальні ягоди. Якщо «заховати» кущі ремонтантної малини під укриття з двох шарів плівки, то можна продовжити термін її плодоношення.

15-03-2020, 09:01 132