Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Секрет врожаю малини : опис
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Секрет врожаю малини : опис


Малина є практично на всіх дачних і присадибних ділянках, проте далеко не всі садівники можуть похвалитися відмінним урожаєм.

Фахівці вважають, що один з найважливіших секретів високої врожайності малини полягає в її правильній дворазовій обрізці. Малина звичайних сортів плодоносить на пагонах другого року життя, після плодоношення вони засихають і відмирають. У перший рік життя у молодих пагонів, що досягли висоти 1-1,2 м, обрізають верхівки.

Операцію звичайно проводять у другій половині червня, у пагонів видаляють приблизно до 10 см верхній частині однорічного пагона. Після обрізки прокидаються ростові нирки в пазухах верхніх листків, починається утворення бічних пагонів. До кінця сезону, в серпні-вересні, на одному пагоні може утворитися від 3 до 5 бічних гілочок, які залишаються зимувати.

Другу обрізку проводять на наступний рік, навесні, після початку вегетації  малини. Дворічні пагони знову обрізають, видаляючи від 5 до 10 см верхній частині. Цей прийом викликає утворення нових бічних пагонів, яких може з'явитися більше 20 штук.

Крім дворазової обрізки слід підтримувати оптимальні умови вирощування малини. Кущі не люблять загущення, їх потрібно розташовувати на відстані 1-1,5 м між рядами і 0,5 м в ряду. Обов'язково вирізують зайві, слабкі пагони, залишаючи в кущі не більше 4-6 штук.

13-03-2020, 09:34 139